آشنایی با حفاظ شاخ گوزنی
23
آذر

آشنایی با حفاظ شاخ گوزنی

آشنایی با حفاظ شاخ گوزنی

۱-قابل استفاده در پنجره های آپارتمانهای مسکونی، دفاتر اداری، مطب ها، ویلا ها و باغ های شخصی و…

۲-قابلیت نصب بر روی انواع فنس ها (بالکن و نرده های اطراف باغ ها و ویلا ها )

۳- نرده حفاظ شاخ گوزنی بر روی دیوار

۴-قابل تولید و نصب بر روی تمامی دیوار ها با عرض های متفاوت

استفاده از حفاظ شاخ گوزنی

این حفاظ به خودی خود هم شکیل و چشم نواز است. ترکیب این نرده با دیوارهای سنگی، آجری، بتنی و نماهای رومی ظاهر یک کاخ غیر قابل نفوذ را به ذهن بیننده  متبادر می کند.

اکنون با پیشرفت معماری و مطرح شدن موضوع زیبا سازی اماکن در سطح شهر تولید کنندگان. نرده حفاظ  شاخ گوزنی به این نتیجه رسیدند که از حفاظ هایی استفاده کنند.علاوه بر ضریب ایمنی بسیار بالا، زیبایی ساختمان را نیز حفظ کند.از این رو حفاظ هایی به بازار عرضه شد. که به آنها حفاظ شاخ گوزنی می گویند. این حفاظ ها به دلیل ظاهر آنها که همانند شاخ گوزن هستند. به این نام شناخته می شوند. حجم نوک های تیز موجود در لبه های آن نمی توانند بر روی لبه ی دیوار.

مزایای حفاظ شاخ گوزنی

۱-  عبور از بالای این حفاظ ها غیر ممکن می باشد.
۲-  خمکاری های روبه بیرون و در جهت های مختلف آن مانع ایستادن در کنار آن ها می شود.
۳-  تراکم بالای نیزه های موجود علی رغم استحکام، نشان دهنده امنیت بالای این حفاظ می باشد.
۴- تراکم نیزه های موجود در حفاظ های شاخ گوزنی قابل تغییر می باشد.
۵-  در مورد عرض این حفاظ ها نیز به همین صورت می توان عمل نمود.

نسل جدید درب فلزی
بیشتر بخوانید

آشنایی-با-حفاظ-شاخ-گوزنی

 

ابعاد حفاظ شاخ گوزنی

حفاظ شاخ گوزنی با طول و ارتفاع مشخص، طبیعی ترین علت تاثیرگذار در قیمت، پروژه شما می باشد. هر چقدر که طول و ارتفاع کار شما بیشتر باشد قطعا قیمت نهایی که نیاز است بپردازید بالاتر خواهد رفت. از این موضوع هم بگذریم که شما می توانید با بالا بردن هر چه بیشتر ابعاد پروژه خود از مقداری تخفیف انجام کار نیز توسط تولید کننده بهره مند شوید. به این نکته نیز توجه نمایید که این امکان وجود دارد که متراژ شما تا حد زیادیافزایش یابد و مدت زمانی که بایتستی به شما تحویل داده شود نیز بیشتر شود.

تراکم نرده شاخ گوزنی

تراکم که در امنیت نیز اهمیت بسزایی دارد. در تعیین قیمت نیز تاثیرگذار می باشد. زمانی که تراکم بیشتری را برای ارتقای امنیت ساختمان و دیوار خود سفارش دهید، مقدار میلگردی که در حفاظ به کار برده می شود افزایش یافته و در نهایت هزینه نهایی پروژه هم افزایش می یابد.

ولی بایستی توجه داشت که هزینه ای که صرف می شود برای برقراری امنیت بیشتر است و با در نظر گرفتن چنین فاکتور اساسی و تاثیر گذاری مبلغ صرف شده برای این کار به صرفه تلقی می شود. تراکم نرده شاخ گوزنی تاثیر مستقیمی بر عملکرد آن و به تبع آن بر قیمت هر متر شاخ گوزنی دارد.

قطر میلگرد حفاظ شاخ گوزنی

حفاظ شاخ گوزنی با میلگرد های سایز گوناگونی ساخته می شوند. متداول ترین و پر کاربرد ترین این میلگرد ها قطر ۹ و ۱۰ میلیمتری هستند که از استحکام تقریبا بالایی هم برخوردارند. قیمت حفاظی که با میلگرد ۹ میلی متری ساخته شده است با میلگرد ۱۰ میلی متری حدود ۳۰ هزار تومان اختلاف دارد.

درب فلزی ویلایی در بندرعباس
بیشتر بخوانید

قطر میلگرد در مقاومت و کیفیت حفاظ اهمیت زیادی دارد. اگر شما قطری کم تر از ۸ میلی متر را برای ساخت نرده های شاخ گوزنی انتخاب کنید امکان خم شدن و یا بریدن آنها با وسایل ویژه بسیار کاهش یافته است و تا حدی غیر ممکن می شود. حتی اگر غیر ممکن هم نشود هنگامی که سارق با قطر زیاد میلگرد مواجه شود از خیر آن دیوار خواهد گذشت چرا که میداند زمان زیادی را بایستی صرف کند.

آشنایی با نوع جوش مناسب حفاظ شاخ گوزنی

جهت اتصال میلگرد ها برای ساخت نرده شاخ گوزنی از روش جوش دادن به کار برده می شود. از بین دو روش مرسوم و متداول جوش دادن که یکی جوش الکترود و دیگری جوش co2 است. هر شرکت یکی را انتخاب خواهد نمود. بهترین و با کیفیت ترین روش که استحکام بسیار بالایی دارد و از لحاظ ظاهری هم زیباتر از دیگری است، قطعا روش جوشکاری co2 است.
ولی این روش دارای هزینه ای بیشتر از نوع اول جوشکاری محافظ شاخ گوزنی می باشد. اما همین مورد موجب می شود که استحکام و امنیت بیشتری را تجربه کنید.

آشنایی-با-حفاظ-شاخ-گوزنی

رنگ کاری حفاظ شاخه گوزنی

حفاظ شاخه گوزنی پس از ساخته شدن و اتصال میلگرد ها، وارد مرحله رنگ کاری می شوند. اما میان این دو مرحله بهتر است مراحل شست و شوی نرده ها صورت گیرد که با استفاده از دتگاه های کارواشی فشار قوی انجام شده و گرد و خاک های آهنبی مانده روی حفاظ به صورت کامل شسته و پاک می شوند.
ولی علت اصلی تاثیر رنگ کاری بر قیمت تمام شده نوع رنگیست که برای این کار مورد استفاده قرار می گیرد. رنگ های الکترواستاتیک که کیفیت بالاتری دارند قیمت بیشتری هم خواهند داشت ولی رنگ روغنی هزینه کمی را برای تولید کننده ایجاد خواهد نمود.

درب فلزی پارکینگ در اردبیل
بیشتر بخوانید

هزینه نصب حفاظ شاخ گوزنی

نصب حفاظ های شاخ گوزنی یکی از پیچیده ترین و زمان بر ترین قسمت های فرایند می باشد. انجام این مراحل به مقدار زیادی جوش co2 و انرژی زیاد نیروی کار نیاز دارد به همین علت نصب حفاظ ها هزینه در بر خواهد داشت. نمی توان عدد دقیقی را جهت نصب این نرده های بالای دیوار اعلام نمود به این دلیل که پروژه با پروژه بسته به شرایط و متراژ کار متفاوت خواهد بود.

خیلی از شرکت های تولید کننده ادعا می نمایند که جهت نصب حفاظی که خودشان ساخته اند هیچ هزینه ای دریافت نمی نمایند ولی مطمئن باشید همان هزینه را بر روی هزینه تولید و فاکتوری که برای شما ارسال کردند کشیده اند و افزایش قیمت داشته. سپس شک نکنید جهت نصب نرده بالای دیوار بایستی هزینه ای پرداخت گردد.