آشنایی-با-درب-لیزری
27
آبان

آشنایی با درب لیزری

آشنایی با درب لیزری

درب لیزری امروزه از انواع مختلفی در ها استفاده می شود که شاید مهم ترین استفاده از آن ها در درب های ویلاها باشد. آیا شما هم با انواع درب لیزری آشنایی دارید و می دانید که از چه جنس هایی ساخته می شوند؟ درب لیزری هم میتواند از جنس آهن باشد و هم از جنس چارچوب های چدنی و یا فرفورژه. در این بخش با ما همراه شوید تا شما را با انواع درب لیزری آشنا کنیم.

ساخت درب لیزری

ساخت درب لیـزری هم مانند ساخت انواع درب های فرفورژه در زمان های قدیم به طرق مختلفی انجام می شده است. زمانی که فلزات را درون کوره هایی می ریختند تا آب شوند. با درآوردن آن ها و کوبیدن این نوع فلزات مقاومت و خشکی آن ها کمتر می شد و در نهایت امکان جلادهی در آن ها فراهم می شده است. در نهایت افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند قادر بودند تا نقش های پرپیچ و خمی روی آن ها پیاده کنند که از جمله آنها می توان به طراحی های اسلیمی اشاره کرد. در نهایت، فلزاتی که گرام قیمت بودند به آسانی بازسازی و به هم متصل می شدند

که با تغییر شکل آن ها در واقع درب لیزری از آن ها ساخته می شد. شاید در گذشته مانند امروز در ساخت این نوع درب ها تنوع وجود نداشته است. اما امروزه با تکنولوژی های پیشرفته ای که در این زمینه وجود دارد،
انواع درب لیزری فرفورژه در طرح ها و رنگ های مختلف ساخته می شود و به شما این امکان را میدهد که طراحی های مختلفی برای خود داشته باشید. البته انواع درب لیزری یکی نیست و شما میتوانید انواع مختلفی از آن ها را مشاهده کنید که در واقع برای ویلاها مورد استفاده قرار می گیرند. باید بدانید که انواع مختلف درب لیزری ویژگی های متفاوتی دارند و همین هم باعث می شود که استفاده از آن ها در مناطق مختلف متفاوت باشد.

نرده فرفورژه در شیراز
بیشتر بخوانید

دوام درب لـیزری

شاید تصور کنید که تنها انواعی از درب لیزری امنیت را برای شما ایجاد خواهد کرد که آهنی است و نوع چوبی آن شما را دچار مشکل خواهد کرد. در این حال نکته ای که باید بدانید این است که این نوع درب ها اگر از نوع چوبی باشند باز هم برای شما ایمن خواهند بود و هیچ تفاوت خاصی از نظر امنیتی ندارند. اینکه شما بتوانید دربی را خریداری کنید که دوام بالایی دارد در عین اینکه کار شما را برای سال های بعد راحت تر خواهد کرد، به شما اجازه می دهد که امنیت را نیز فراهم کنید

خرید درب لیزری

دقت داشته باشید که بعضا پیش آمده است که شما هم ویلاهایی را با انواع درب های مختلف دیده اید. یکی از مهم ترین ویژگی های درب لیزری این است که شما میتوانید آن را تعویض کنید. ممکن است که پس از گذشت چندین سال، درب شما نمای اولیه خود را از دست بدهد و به همین دلیل هم شما علاقه مند به خرید انواع جدیدی از این درب ها باشید. در این حال بهترین کاری که میتوانید انجام دهید این است که این کا را توسط یک نمایندگی در این زمینه انجام دهید

و درب خود را تعویض کنید. انواع نمایندگی هایی که در حوزه این نوع درب ها و به ویژه درب لیزری فعالیت می کنند به شما این اجازه را خواهند داد که تمامی آنچه که نیاز دارید. را در یک پکیج داشته باشید. با خرید از یک نمایندگی معتبر، مشکلات خود را در این زمینه حل کنید.

درب فلزی فرفورژه در بروجرد
بیشتر بخوانید

درب های فلزی با فناوری برش لـیزری

برش لیزری یکی از روش های نوین در ساخت انواع دربهای فلزی می باشد. که در آن  یک سطح فلزی با ضخامت مشخص را در معرض پرتوهای لیزری قرار داده و با مکانیسم های خاص، برش می زنند. قطر صفحات ممکن است سه یا چهار میلی متر باشند. و حتی می توان بسته به قدرت یا توان دستگاه برش لیزری از ضخامت های گوناگونی به منظور برش به کار برده می شود. در این روش توان پرتوهای لیزر به قدری بالا است که می توانند صفحات فلزی با ضخامت های مختلف را به هر مدلی که مشتری انتخاب کند برش می دهند.

از میان انواع لیزرهای مورد استفاده در فناوری برش لیزری، به منظور ساخت درب های فلزی بیشتر از نوع دستگاه لیزر CO2 مورد استفاده قرار می گیرد. روش کار دستگاه برش لیزری به این شکل است که با هدایت کردن یک پرتو خروجی از یک لیزر قدرتمند روی سطوح مورد نظر که می تواند دارای سطوح چوبی، کانی های قیمتی، برش فولاد، فلزات صیقلی، شیشه و… باشد. متمرکز نموده و به شکل آرام  روی سطح حرکت می دهندو و در آخر شکل و طرح مورد نظر را برش می دهند.

این شکاف های ایجاد شده با لیزر اغلب با سوزاندن، ذوب کردن و در نهایت پاک کردن بوسیله فشار گاز ایجاد می گردد. خروجی این روش  طرحی با کیفیت عالی بدون پلیسه و بدون لبه های تیز است. طرح ها و مدل هایی که می توان از راه دستگاه برش لیزری بر روی این صفحه های فلزی ایجاد نمود خیلی متنوع و جذاب است. و در بعضی موارد حیرت انگیز می باشد. انواع درب های فلزی با برش لیزری که با این فناوری تولید می شوند. نمای متفاوتی را در ساختمان تشکیل می دهند.

درب لیزری در اهواز
بیشتر بخوانید