انتخاب-کردن-درب-مناسب 3
13
اسفند

انتخاب کردن درب مناسب

شاخص های اصلی انتخاب درب ساختمان

برای اینکه بتوانیم در انتخاب کردن درب مناسب موفق شویم باید ابتدا اطلاعاتی در مورد درب و انواع آن داشته باشیم.

با توجه به نوع کاربری آن، درب مورد نظرتان می توانید از میان مدل های درب‌ فرفورژه، درب‌ طرح چوب، درب تلفیقی فلز و چوب، درب فلزی انتخاب کنید.

امنیت درب ساختمان

مهم ترین فاکتور در انتخاب کردن درب مناسب ساختمان ایمنی و امنیت است، هر چند قبل از هر چیز نگاه ها متوجه ظاهر و زیبایی درب می شوندرعایت ایمنی و استحکام درب اولین شرط ایجاد موانع سرقت از ساختمان است. می بایست به اندازه کافی به امنیت درب توجه داشته باشیم و برای حفظ ایمنی و انتخاب درب حیاط مناسب این معیار مهم را در نظر بگیریم.

سبک معماری درب ساختمان، انتخاب درب مناسب

درب ها سبک های متنوعی دارند از جمله کلاسیک، مدرن، سنتی طرح قدیمی؛ با متریال پروفیل، قوطی، قوطی های کنگره و تسمه های طرح دار، همچنین در شکل های مستطیل، منحنی، قوس دار ساخته می شوند. درب ساختمان جزئی از نمای ساختمان است و باید در هماهنگی کامل با نمای اصلی باشد. متریال استفاده شده در نمای ساختمان و همچنین سبک طراحی نما در طراحی یا انتخاب درب تاثیر دارد. ساختمان هایی که به سبک مدرن اجرا شده، در ساخت نما از متریال مختلفی استفاده می شود بنابراین با خرید یک درب به سبک سنتی، زیبایی نما آسیب دیده و هارمونی بین اجزا ساختمان از بین می رود.هماهنگی در همه المان های استفاده شده موجب حفظ تعادل و زیبایی چشمگیری در نمای ساختمان می شود.در برخی موارد با توجه به سبک دکوراسیون، میتوانید از درب های لوکس و لاکچری استفاده کنید.

سازه ‌های فلزی و کاربردشان
بیشتر بخوانید

انتخاب-کردن-درب-مناسب-2

کاربری درب ساختمان 

درب پارکینگ تنها برای عبور خودروها در نظر گرفته می شود و اندازه متفاوتی با درب ورودی عابرین به ساختمان دارد. بهتر است این درب مجهز به سیستم های کنترولی باشد تا کاربری راحت تری داشته باشد. انواع درب های کشویی، تلسکوپی یا درب ریلی برای پارکینگ با توجه به موقعیت پروژه پیشنهاد می شود. اما درب ورودی ساختمان برای ساکنین همیشه اندازه مناسب و کوچکتری از درب پارکینگ دارد ( معمولا بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ سانتیمتر ). به طور معمول نیازی نیست درب ورودی ساکنین کنترولی باشد ولی بهتر است از قفلی ایمن برای درب استفاده شود.

جنس درب ساختمان 

درب آهنی در مقایسه با درب های چوبی، درب استیل، درب آلومینیوم و بقیه درب ها از استحکام و ماندگاری بیشتری برخوردار هستند همچنین از نظر طرح متنوع ترین نوع درب می باشند. ترکیب فلز با دیگر متریال یکی از بهترین ایده هست. برای ایجاد تنوع و متفاوت بودن پروژه که مجموعه درب گستر بیشترین پروژه ها را در کارنامه خود دارد.

قفل درب ساختمان 

همه درب های ورودی ساختمان باید دارای قفل هایی ایمن و غیر قابل نفوذ باشد. این روزها باز کردن قفل درب ها برای سارقین چندان دشوار نیست. ولی می توانید با استفاده از انواع قفل توکار و روکار، ایمنی را بالاتر ببرید.

اندازه درب ساختمان، انتخاب درب مناسب

ابعاد و اندازه های درب ساختمان با توجه به کاربری و موقعیت قرارگیری آنها متفاوت است. انتخاب کردن درب مناسب برای ورودی عابررو میتواند یک لنگه ، یک و نیم لنگه و یا دو لنگه باشد و درب پارکینگ ( درب ماشین رو ) هم می تواند یک لنگه ، دو لنگه یا چند لنگه لولایی ، ریلی در سایز های متفاوت باشد.

کرکره برقی پنجره و بالکن
بیشتر بخوانید

انتخاب-کردن-درب-مناسب

سایر موارد در مورد انتخاب کردن درب مناسب 

درب ساختمان نیز مانند تمامی مصنوعات و ملزومات ساختمان دارای نکات ریز و فنی هست که گاهی تولید کنندگان درب ها، به دلیل کاهش قیمت و رقابت در بازار، بیشتر درب ها را از نظر ظاهری شبیه سازی می کنند. ولی به لحاظ کیفیت ضعیف بوده و استاندارد های لازم را ندارند. که در بعضی مواقع باعث هزینه های مجدد برای کارفرما یا ساکنین می شود.