انواع-چهارچوب-فلزی
18
آبان

انواع چهارچوب فلزی در صنعت ساختمان

فریم درب فلزی

انواع چهارچوب های فلزی در بخش های مختلف صنعت ساختمان کاربرد های فراوانی دارد از جمله استفاده در تمامی درب های ساختمانی، چهارچوب و فریم فلزی برای پنجره ها و … که در شکل ها و اندازه های مختلف بنا به درخواست مشتری توسط تبریز متال تولید و عرضه می گردد.
نوع فلزی چهارچوب درب، در اندازه های استاندارد با توجه به نوع درب (داخلی یا ورودی) در کارگاه تولید شده و به محل کار ارسال می شود. و یا پس از دریافت ابعاد سفارشی قیمت تعیین شده و تولید می گردد. انتخاب چهارچوب درب به عوامل مختلفی در پروژه وابسته است. در نتیجه نمی توان دستورالعملی مشخص به طور کلی صادر نمود.

از طرف دیگر در این نوشته تبلیغ نوع خاصی از چهارچوب های فلزی را نمی کنیم. به همین خاطر تنها راه باقی مانده ارائه ی قابلیت های کامل و مناسب یک چهارچوب فلزی فوق العاده است.

نکات مهم در خرید انواع چهارچوب فلزی

مهم ترین نکته ای که در هنگام خرید چهارچوب فلزی باید مد نظر داشت جنس چهارچوب فلزی است که باید با توجه به نوع و محل استفاده انتخاب و خریداری کرد.

حتما می دانید که قیمت درب های فلزی بر اساس وزن آن ها تعیین می شود، در نتیجه انتخاب چهارچوب های سبک از چند طریق هزینه های شما را کاهش می دهد. هم به طور مستقیم پول کمتری بابت چهارچوب پرداخت خواهید کرد و هم وزن کلی سازه را کاهش می دهید.

حفاظ بوته ای
بیشتر بخوانید

همچنین نکته دیگری که در هنگام خرید انواع چهارچوب درب فلزی باید مد نظر قرار دهید. این است که چهارچوب فلزی خریدارای شده بوسیله شما دارای جوشکاری با حداکثر کیفیت باشد. این به این دلیل است که مهم ترین عامل در خرید چهارچوب فلزی جوشکاری محکم و بسیار بادوام آن بوده است. چرا که با رعایت این نکته یکبار برای همیشه یک چهارچوب فلزی با کیفیت را خریداری می کنید.
نکته بعدی نحوه رنگ آمیزی چهارچوب فلزی است که مهم ترین عامل در انتخاب یک چهارچوب فلزی با کیفیت می باشد. به طور کلی انتخاب رنگ کوره ای بهترین انتخاب است زیرا تداوم و ماندگاری بیشتری نسبت به سایر روش های رنگ آمیزی خواهد داشت.

نمونه کار درب های ورقی کلاسیک3

تفاوت شکل ها و جنس های مختلف فریم ها

اشکال و مواد مختلف می تواند قدرت چهارچوب درب را بهتر یا بدتر کند. انتخاب جنسی که نه تنها از ظاهری خوب برخوردار باشد بلکه در طول زمان و تحت فشار مداوم از دوام و زیبایی آن کاسته نخواهد شد، ارزش صرف وقت و هزینه کردن را دارد. چهارچوب مستطیل شکل، چهارچوبی استاندارد و دارای ساختاری محکم می باشد، تغییر و یا اضافه کردن زاویه های اضافی به یک فریم باعث تضعیف آن می شود.

یکی از تفاوت های مهمی که جنس های مختلف با هم دارند. قابلیت آن ها درانتقال حرارت به داخل و خارج از خانه است. بعنوان مثال، فلز رسانای حرارتی خوبی است. و به راحتی می تواند به عنوان یک پل حرارتی بسیار موثر عمل کند.

اما نقطه ضعف این جنس این است که  هم گرما را به خود جذب می کند و هم باعث از دست دادن حرارت می شود. یکی از راه های ممانعت از هدر رفت گرما استفاده از عایق های حرارتی بر روی فریم ها می شود.

5 ویژگی اصلی درب خوب
بیشتر بخوانید

روش ساخت چهار چوب های فلزی

برای ساخت انواع چهارچوب فلزی درب شامل فرانسوی و مکزیکی شمش فولادی را در کارخانه حرارت داده است. و بوسیله دستگاه نورد گرم به صورت مقطع چارچوب در می آید. در انتها نیز در طول های ۶ و ۶/۶ متری برش زده می شوند. برای اجرا در پروژه های احتمالی نیز مقاطع در طولهای مشخص بریده شده است. و بر روی آن ها جوشکاری انجام می گیرد. عرض چهارچوب اجرا شده ۸۵ تا ۹۵ سانتی متر است.

خرید چهارچوب فلزی درب

  • برای اطمینان از وجود جوشکاری با کیفیت بالا
  • استفاده از رنگ کوره ای در آن به علت کیفیت بالاتر نسبت به دیگر راه های رنگ آمیزی
  • برخورداری از قسمت قفل
  • هم خوانی رنگ و طرح متناسب با فضا و محیط همخوانی با ضخامت دیوار و جایگذاری فضاهای متفاوت