ایمن ترین حفاظ دیوار
07
اردیبهشت

ایمن ترین حفاظ دیوار

ایمن ترین حفاظ روی دیوار کدام است؟

خرید حفاظ روی دیوار یکی از مواردیست که هموار دقدقه مشتریان ما بوده است. معمولا سوالات مشتریان ما بصورت زیر است که

چه حفاظ برای روی دیوار بهترین است؟

با چه ارتفاعی حفاظ بخریم؟

چه حفاظ برای روی دیوار غیر قابل عبور می باشد؟

خوب همینطور که میدانیم خریدحفاظ و نرده همانند خرید لباس یا وسایل مصرفی نیست که قابل تعویض باشد. پس باید نرده حفاظی را برای روی دیوار خانه خودمان انتخاب کنیم که از خرید آن پشیمان نشویم. و یک بار برای همیشه برای امنیت خود و ساختمان خود هزینه کنیم. البته این مورد برای حفاظ پنجره و درب ورودی نیز صادق می باشد.

تأثیر امنیت حفاظ شاخ گوزنی در نحوه ساخت آن

باید بدانیم که اشخاصی که معمولا اقدام به عبور از روی دیوار میکنند معمولا از امادگیه جسمانی بالایی برخوردارند و افرادی سبک وزن هستند که براحتی میتوانند از ارتفاعات بالا پرش کنند. پس باید حفاظی طراحی کنیم که بتواند مانعی برای افراد ورزشکار! باشد.

همواره زمانی که در کوچه و خیابانها در حال گشت و گزار هستیم چشمان مان به حفاظ های نیزه ای که بر سر دیوار های خانها یا ساختمانها نصب شده اند خورده است. اما معمولا بیتوجه از آنها عبور کرده ایم. این نوع حفاظ ها بسیار طراحی ساده و منظمی دارند از طرفی هم ارتفاع آنها بلند بوده و معمولا نیزهای آنها به سمت بیرون از حیاط ساختمان خمیده شده است.

اما ایا واقعا این حفاظ ها میتوانند از ورود سارقان به منزل شما ممانعت بعمل آورند؟

انواع درب ساختمان و کاربردهایشان
بیشتر بخوانید

نکته ای که باید بدانیم این است که این نوع حفاظ بسیار مستحکم بوده و اگر فرد سارق که از امادگی جسمانی مطلبی برخوردار است بخواهد از آن عبور کند، با ایوزان شدن از آن میتواند از روی آن عبور کرده چون که این حفاظ بسیار محکم بوده و میله های آن خم نشده و همین موضوع امنیت خاطری را برای فرد متجاوز بوجود اورده تا بتواند از روی آن عبور کند.

اما چه حفاظی واقعا برای روی دیوار ایمن ترین است؟

در سالهای اخیر ما و همکارانمان سعی بر آن داشتیم تا بتوانیم حفاظی را طراحی کنیم تا بهتیرن پاسخ را به سوال شما عزیزان بدهد.یکی  از مواردی که باعث ضعف حفاظ نیزه ای شد مستحکم بودن آن بود!ما باید حفاظی طراحی کنیم که همانند سیم خاد دار لرزش داشته باشد و از تیغ های تو در تو و طویل تشکیل شده باشد.یکی از راه های ساخت حفاظ با اشکال متنوع استفاده از انواع میلگرد های نوک تیز و خمیده شده است. خوب میلگرد نمره ۱۰ بخاطر اینکه از قطر متناسبی برای ارتفاعات معمول ساخته شده است لرزش متناسبی را به عنوان حفاظ روی دیوار میتواند داشته باشد.اما تنها نکته ای که مهم است امنیت نیست! دیوار خانه ها مهم ترین نقش را در زیبایی یک خانه یا ویلا ایفا میکنند.

مقایسه حفاظ شاخ گوزنی و بوته ای

 بدان معنی که از ترکیب حفاظ شاخ گوزنی با حفاظ بوته ای نوعی از نسل جدید حفاظ پدید آمده که البته این نوع از حفاظ ترکیبی را فقط صنایع فلزی آهن حفاظ تولید می کنند. جوشکاری حفاظ شاخ گوزنی پرتراکم توسط جوشکاران ماهر آهن حفاظ در جهات متفاوت جوش داده می شود بطوریکه شبکه ای از نرده های درهم تنیده و متراکم ایجاد می شود که البته این کار با درخواست خریدار و مشتری قابل تولید است که حفاظ شاخ گوزنی هر چه متراکم تر باشد امنیت و آرامش بیشتری را نیز  ایجاد می کند.

درب فلزی ویلایی در اراک
بیشتر بخوانید

در حفاظ بوته ای خارها به صورت نامنظم است و هرکدام به جهتی متفاوت رشد کرده می باشد که با ایجاد این شبکه خاری عبور را غیر ممکن میسازد. حفاظ های بوته ای از میلگرد های فرم دار نامنظم با رنگ های متنوع در جهات مختلف کنار یکدیگر قرار داده می گردد.از این نوع حفاظ برای پایگاه های نظامی – فرودگاه ها و مدارس ،هتل ها و … استفاده  می گردد .حفاظ های شاخ گوزنی همانطور که از اسمش مشخص می باشد از شکل شاخ های گوزن  گرفته شده می باشد.شاخ های گوزن به صورت منظم و یکپارچه در کنار یگدیگر قرار می گیرند  و حفاظ شاخ گوزنی به همین صورت تولید شده می باشد با یک الگو خاص طراحی و ساخته می شود و به طور منظم کنار یکدیگر قرار می گیرند.