توری پلیسه
16
دی

توری پلیسه چیست و چه مزایایی دارد؟

توری پلیسه چیست و چه مزایایی دارد؟

توری پلیسه را می‌توان به عنوان توری مدرن امروزی برای درب و پنجره‌های منزل یا محیط کار دانست. احتمالا بارها و بارها برای شما پیش آمده که از فضا و هوای گرفته شده‌ی داخل منزل خسته‌ شده‌اید و درب و پنجره‌ی منزل را باز کرده‌اید. اما مشکلاتی نظیر ورود گرد و غبار و حشرات موذی باعث شده‌ تا از باز کردن درب و پنجره‌ی خود کاملا پشیمان شوید. از طرفی دیگر، نمی‌توان از هوای تازه‌ی بارانی در فصل پاییز گذشت! به همین دلیل، نصب کردن توری بر روی درب و پنجره‌ها ضروری به نظر می‌رسد. مهم نیست که پنجره‌ی عادی داشته باشید یا از پنجره UPVC دوجداره استفاده کنید، در هر صورت امکان نصب توری را بر روی آن‌ها خواهید داشت.

توری پلیسه

توری پلیسه را می‌توان یکی محصولات جانبی در دنیای درب و پنجره‌ی دوجداره دانست. نام‌های دیگر این محصول توری آکاردئونی یا توری تاشو است. از آن‌جایی که این نوع توری‌ها در هنگام تا خوردن و جمع شدن همانند یک آکاردئون می‌شوند، به آن‌ها توری آکاردئونی می‌گویند با این حال نام اصلی این محصولات توری پلیسه است. در توری پلیسه معمولا از دو نوع پروفیل آلومینیوم استفاده می‌شود. پروفیل اول برای استفاده از کلاف‌های توری و پروفیل دوم برای قسمت بازشوی توری مورد استفاده قرار می‌گیرد. پروفیل‌های آلومینیومی در پنجره دوجداره نیز استفاده می‌شوند .

البته توری پلیسه در مدل‌های سه و چهار پروفیل نیز موجود است. در نوع سه پروفیل، یک پروفیل برای عرض، پروفیل دیگر برای ارتفاع و پروفیل سوم برای باز و بسته شدن توری تعبیه شده است. در مدل‌های چهار پروفیل نیز، پروفیل عرض به دو قسمت عرض بالایی و پایینی تقسیم شده است.

انواع درب چوبی ساختمان
بیشتر بخوانید

جلوگیری از ورود حشرات:

از یکی توری مناسب انتظار می‌رود تا از هر گونه ورود حشره به داخل منزل در فصول گرم سال جلوگیری کند. اگر اندازه‌ی حفره‌های ایجاد شده در میان توری بیش از حد باشد، حشرات ریز به راحت‌ترین شکل ممکن وارد ساختمان می‌شوند. به همین دلیل، طراحی این محصولات طوری شکل گرفته تا تحت هیچ شرایطی حشره‌ای وارد منزل نشود.