محافظت از درب های فلزی
09
آذر

حفاظت از درب های فلزی

حفاظت از درب های فلزی

۱-  حفاظت از درب های فلزی یک لایه محافظ از رنگ یا اسپری محافظت کننده از سطح فلزی.برای پوشش دهی درب ‌های ساختمان خریداری کنید. اگر درب ساختمانی شما از فلز ساخته شده است.و شرایط آب و هوایی منطقه شما رطوبت بسیار بالایی دارد. حتماً باید یک لایه محافظ بر روی درب ها اِعمال کنید. اگرچه در مراحل تولید درب فلزی ساختمانی از رنگ‌های مقاوم. به زنگ زدگی و شرایط مرطوب استفاده می‌شود. اما باید نکات نگهداری از درب فلزی را رعایت کرد. اگر پوشش محافظ را بر روی درب اِعمال کنید. از ورود رطوبت و اکسیژن به بافت فلز جلوگیری کرده. و در نهایت، زنگ‌ زدگی، متوقف می شود.

۲- یکی دیگر از راهکارهای محافظت از زنگ زدگی برای درب فلزی این است. که سطح فلز را با موم یا واکس بپوشانید. یک لایه نازک از یک واکس، فرایند زنگ زدگی را متوقف می کند. واکس و موم، ماهیت غیر قطبی و روغنی دارند. بنابراین از نفوذ رطوبت به سطح درب فلزی جلوگیری می کنند.

۳- شاید تعجب کنید اگر بگوییم وجود گرد و غبار و ذرات معلق هوا. بر روی درب های فلزی می تواند فرایند زنگ زدگی درب را تشدید کند. بنابراین به عنوان سومین راهکار برای محافظت از این درب ها این است. که گرد و غبار و آلاینده ها را به طور مستمر از درب ها پاک کنید. تمیز کردن سطح درب ها به واسطه یک پارچه خشک بدون پرز و اندکی. محلول شوینده امکان پذیر است. در این حالت سعی کنید تمام قسمت های درب فلزی را تمیز کنید.

درب شیشه‌ای و ضد سرقت ساختمان
بیشتر بخوانید

۴- یک راهکار دیگر برای زدودن آثار زنگ زدگی روی درب ها وجود دارد. که به نوعی، راهکار خانگی و ساده تلقی می شود. برای این کار، مقداری نوشابه را با اندکی جوش شیرین مخلوط کنید.و با یک حوله یا دستمال تمیز بر روی آثار زنگ زدگی بکشید. پس از پایان کار حتماً آن را تمیز کنید که از اثرات جانبی محافظت شود.