درب-فلزی-ویلایی-در-اراک-1
22
تیر

درب فلزی ویلایی در اراک

درب ویلایی-اراک متال

درب فلزی ویلایی اراک در طول تاریخ همواره نمادین بوده و دچار تحولات زیادی شده است.به گزارش ایسنا، بنابر اعلام اراک متال، درب ها از دیرباز در سراسر جهان یکی از عوامل مهم  برطرف کننده نیازهای غریزی انسان، یعنی امنیت و دما بوده و همواره تعیین کننده محل رفت و آمد ما و عنصر مهمی در طراحی داخلی و خارجی محسوب می شوند.

ابتدایی ترین درب که از جنس پارچه و یا چرم بوده تا درب های مدرن امروزی همگی یک هدف و استفاده مشترک دارند و آن هم چیزی نیست جز قرار گیری در ورودی ها  اولین قدم برای ورود و یا خروج به مکانها و تجارب جدید، از این رو می توان درب ها را سمبل گذر زندگی دانست.

درب های ورودی ساختمان انواع مختلفی دارند که یکی از پر مصرف ترین و پرکاربردترین نوع درب در میان درب های ساختمانی، درب آهنی ساده حیاطی می باشد. از آنجایی که درب ورودی ساختمان تاثیر بسزایی در نمای خارجی خانه دارد، دقت در انتخاب چگونگی درب ورودی ساختمان و درب حیاط امری مهم و ضروریست.

سبک درب ویلایی کلاسیک چگونه است؟

سبک های کلاسیک بیشتر برای کسانی با گرایش های گرم و طبیعی مورد قبول است. تقریبا تمام افراد جامعه به طور غریزی به سوی زیبایی جذب می گردند. این که زیبایی را افراد چگونه تفسیر نمایند اهمیت دارد. درب ویلایی کلاسیک بیشتر مورد پسند افراد مسن یا خانواده ها می باشد. در طرح رب ویلایی کلاسیک مشخصات رب به این صورت می باشد که درب ویلا بصورت تاج دار ساخته می شود. تاج دروازه ویلایی، اولین محلی میباشد که یک فرد در درب کلاسیک با آن مواجه می شود. درب های ویلایی به سوی داخل محوطه تفریحی باغ باز می شود. از انواع درب ویلایی کلاسیک می توان در ویلاهای لوکس و سنتی ساز که با نمای سفید و طراحی چوبی ساخته شده اند به کار می رود.

ایده درب ویلایی کلاسیک از فضا های سنتی و اصیل ایرانی سر چشمه گرفته شده است. به همین علت رنگ درب های کلاسیک که در ویلا به کار می روند ترکیبی از رنگ قهوه ای روشن و قهوه ای تیره می باشد. گرم بودن رنگ های قهوه ای و رنگ های طرح چوب در طرح درب ویلایی کلاسیک، اصلی ترین شاخصه این نوع از درب های ویلایی میباشد. استفاده از انواع درب های کلاسیک به طور کامل به نوع سلیقه افراد بستگی دارد. سازندگان و تولید کننده گان دربهای ویلایی نیز، همه تلاش خود را می‌ نمایند که با آخرین و بروزترین طرح ها، زیباترین درب عمارت را تحویل مشتری دهند. این درب های سلطنتی علاوه بر زیبایی، از امنیت بیشتری برخوردار می باشند.

انواع پل های فلزی
بیشتر بخوانید

استفاده از فلزات و آلیاژهای فلزی به همراه چوب یا فلزات رنگ چوب کمک موثری به استحکام این درب های سلطنتی می نمابد. همچنین به کارگیری متد ها و روش های مدرن صنعتی جوشکاری جهتت اتصال قطعات گوناگون در ساخت انواع درب ویلا به هم، جز اصول اولیه کار تولید تخصصی درب ویلا میباشد. رنگ درب ویلایی کلاسیک که بر روی فلز زده می گردد، تداعی کننده رنگ های طبیعی چوب هستند. نرده پله دوبلکس هم تاثیر خیلی زیادی در یک ویلا دارد.

درب فلزی ویلایی اراک

حال بیاییم با اجزا و عناصر درب ورودی ساختمان بیشتر آشنا شویم

درب ورودی ساختمان متشکل از دماغه، چهارچوب، یراق آلات، کتیبه، شاخک نصب و.. می باشد.

۱. لنگه: قسمتی از درب است که در چهارچوب قرار می گیرد که می تواند ثابت یا متحرک باشد.

۲. قاب: همان چهارچوب است که لنگه درب حیاط در آن قرار می گیرد که یکی از نکات مهم در ساخت  درب آهنی ساخت چهارچوب قوی و تراز بودن آن می باشد.

۳. کتیبه: قسمتی از درب که می توان بالا و یا اطراف درب به صورت ثابت باشد.

۴. دماغه: قسمتی از ناحیه درب که روی چهارچوب می خوابد.

۵. یراق آلات : قسمتی از لوازم درب است که به منظور باز و بسته شدن درب  (قفل و لولا) به کار برده می شود.

انواع درب به لحاظ جانمایی به دو دسته درب داخلی و درب خارجی تقسیم می شوند. اما آنچه می توان برای تعریف درب داخلی بیان کرد، دربی که واسط بین دو فضا محصور و کنترل شده دمایی باشد را درب داخلی می گویند و دربی که حد واسط بین دو فضا خارجی (کوچه، حیاط) و یا حد واسط بین فضای بسته و یک فضای باز باشد را درب خارجی می گویند.

معایب و مزایای درب فلزی
بیشتر بخوانید

چه ابعادی مناسب درب فلزی ویلایی اراک است؟

دو نمونه از سوالاتی که در ذهن اکثر مشتریان موقع سفارش درب شکل می گیرد، برای پاسخ به این سوالات نگاهی به جدول زیر بیندازید:

اما موضوع دیگری که درباره ی درب می توان مورد بررسی قرار داد جهت بازو بسته شدن درب است.

مرسوم ترین نوع درب حیاط، درب لولایی است که در ساختمان های مسکونی کاربرد دارد. اما اینکه بازشوی درب فلزی حیاط شما به داخل بازشو باشد و یا بیرون باز شو به ظاهر انتخاب ساده ایست اما اگر دقت کافی در انتخاب نوع باز شوی آن نشود ممکن است در زمان باز بودن مزاحمت ایجاد کند.

درب-فلزی-ویلایی-اراک

معمولا درب های ورودی حیاط داخل باز شو هستند. مگر اینکه فضای کافی در خانه نداشته باشیم. البته انتخاب جهت بازشو درب حیاط بر میزان دید داخل در زمان باز شدن نیز تاثیر دارد. و اگر برایتان مهم است که در لحظه باز بودن درب داخل ساختمان یا حیاط دیده نشود. نیز باید به این موضوع اهمیت دهیم. و این امکان برای ما فراهم نباشد، در آن زمان هست که درب با جهت بیرون بازشو را پیشنهاد می کنیم.

در این میان درب هایی هستند. تحت عنوان درب ریلی یا درب کشویی که برای صرفه جویی در فضای داخلی و استفاده بهینه از فضا کاربرد دارند. تنها نکته ای که در رابطه با درب حیاط ریلی باید لحاظ گردد، دیواری است که درب موقع باز شدن قرار است به صورت ریلی روی آن قرار گیرد و باید به اندازه عرض  درب  ساختمان روی دیوار فضای خالی وجود داشته باشد.

ویژگی درب خروج اظطراری
بیشتر بخوانید

یکی دیگر از دغدغه های مردم موقع خرید درب حیاط این است که آیا رنگ درب هم شامل خدمات ارائه شده می باشد؟

اراک متال با بیش از سالها تجربه در زمینه درب فلزی ویلایی اراک یکی از خوش نام ترین برندها در این اراک می باشد. و از مزیت های درب فلزی ویلایی در اراک تولید آن در محیط کارخانه ای و تحت نظارت مهندسین می باشد و تمام قطعات درب بعد از اتصال، چربی زدایی شده و توسط رنگ پودری الکترواستاتیک پوشش داده می شود و بعد در کوره قرار می گیرد و تمام نقاط جوش زیر رنگ پوشش داده می شود. که این خود سبب کیفیت بهتر و بالا رفتن طول عمر رنگ درب می شود و نیازی به رنگ آمیزی همه ساله درب نمی باشد.

اراک متال با سابقه بالا در زمینه تولیدات فلزی با دارا بودن دستگاه های بروز و مهندسین با تجربه مزیتی است. برای مشتریان که درخواست طرح سفارشی دارند. و چنانچه از صدها طرح پیشنهادی طرحی را پسند نکردند. این امکان را فراهم کردیم. تا طرح مد نظر خود را ارائه کنند. تا بعد از بررسی منهدسین و واحد کنترل درب مورد نظر تولید و برای خریدار ارسال شود.

اراک متال تولید کننده درب فلزی ویلایی در اراک از کیفیت و امنیت بالایی بر خوردار بوده. و سالیان سال می تواند بدون مشکل برای شما امنیت و آسایش را فراهم آورد.

نتیجه گیری، درب فلزی ویلایی اراک

انتخاب درب فلزی ویلایی اراک یکی از تجهیزات ضروری برای هر ساختمانی می باشد و به‌ منظور مدیریت هزینه ها، خیلی از افراد به دنبال درب هایی با قیمت مناسب می باشند. ولی بایستی به این نکته توجه نمایید که بهترین کار این است که دربی را انتخاب نمایید که هم کیفیت بالایی داشته باشد و هم از قیمت مناسبی برخوردار باشد، تا نتیجه خوبی را از آن به دست آورید. به این دلیل که انتخاب درب های ارزان و بی کیفیت به علت طول عمر پایین صرفه اقتصادی نخواهند داشت.