درب فلزی ویلایی در اصفهان
21
آذر

درب فلزی ویلایی در اصفهان

درب فلزی ویلایی تبریز متال

درب فلزی ویلایی در اصفهان در طول تاریخ همواره نمادین بوده و دچار تحولات زیادی شده است.به گزارش ایسنا، بنابر اعلام اصفهان متال، درب ها از دیرباز در سراسر جهان یکی از عوامل مهم  برطرف کننده نیازهای غریزی انسان، یعنی امنیت و دما بوده و همواره تعیین کننده محل رفت و آمد ما و عنصر مهمی در طراحی داخلی و خارجی محسوب می شوند.

ابتدایی ترین درب که از جنس پارچه و یا چرم بوده تا درب های مدرن امروزی همگی یک هدف و استفاده مشترک دارند و آن هم چیزی نیست جز قرار گیری در ورودی ها  اولین قدم برای ورود و یا خروج به مکانها و تجارب جدید، از این رو می توان درب ها را سمبل گذر زندگی دانست.

درب های ورودی ساختمان انواع مختلفی دارند که یکی از پر مصرف ترین و پرکاربردترین نوع درب در میان درب های ساختمانی، درب آهنی ساده حیاطی می باشد. از آنجایی که درب ورودی ساختمان تاثیر بسزایی در نمای خارجی خانه دارد، دقت در انتخاب چگونگی درب ورودی ساختمان و درب حیاط امری مهم و ضروریست.

حال بیاییم با اجزا و عناصر درب فلزی ویلایی اصفهان ورودی ساختمان بیشتر آشنا شویم

درب ورودی ساختمان متشکل از دماغه، چهارچوب، یراق آلات، کتیبه، شاخک نصب و.. می باشد.

۱. لنگه: قسمتی از درب است که در چهارچوب قرار می گیرد که می تواند ثابت یا متحرک باشد.

۲. قاب: همان چهارچوب است که لنگه درب حیاط در آن قرار می گیرد که یکی از نکات مهم در ساخت  درب آهنی ساخت چهارچوب قوی و تراز بودن آن می باشد.

درب فلزی پارکینگ در اصفهان
بیشتر بخوانید

۳. کتیبه: قسمتی از درب که می توان بالا و یا اطراف درب به صورت ثابت باشد.

۴. دماغه: قسمتی از ناحیه درب که روی چهارچوب می خوابد.

۵. یراق آلات : قسمتی از لوازم درب است که به منظور باز و بسته شدن درب  (قفل و لولا) به کار برده می شود.

انواع درب به لحاظ جانمایی به دو دسته درب داخلی و درب خارجی تقسیم می شوند. اما آنچه می توان برای تعریف درب داخلی بیان کرد، دربی که واسط بین دو فضا محصور و کنترل شده دمایی باشد. را درب داخلی می گویند و دربی که حد واسط بین دو فضا خارجی (کوچه، حیاط) و یا حد واسط بین فضای بسته و یک فضای باز باشد را درب خارجی می گویند.

آیا سایز درب ورودی ساختمان و درب حیاط و درب پارکینگ  ابعاد استاندارد دارد؟

نمونه کار درب های ورقی کلاسیک5

چه ابعادی مناسب درب ساختمان شماست؟

دو نمونه از سوالاتی که در ذهن اکثر مشتریان موقع سفارش درب شکل می گیرد، برای پاسخ به این سوالات نگاهی به جدول زیر بیندازید:

عرض

ارتفاع

بازشو مفید درب

۲۰۰ سانتیمتر

۲۵۶ سانتـیمتر

۳۵۶ سـانتیمتر

۲۳۲ سانتـیمتر

۲۳۲ سانتیمتر

۲۳۲ سـانتیمتر

۱۱۸ سانـتیمتر

۲۴۵ سانتیمتر

۲۹۵ سانتـیمتر

اما موضوع دیگری که درباره ی درب فلزی ویلایی اصفهان می توان مورد بررسی قرار داد جهت بازو بسته شدن درب است.

مرسوم ترین نوع درب حیاط، درب لولایی است که در ساختمان های مسکونی کاربرد دارد. اما اینکه بازشوی درب فلزی حیاط شما به داخل بازشو باشد و یا بیرون باز شو به ظاهر انتخاب ساده ایست اما اگر دقت کافی در انتخاب نوع باز شوی آن نشود ممکن است در زمان باز بودن مزاحمت ایجاد کند.

معمولا درب های ورودی حیاط داخل باز شو هستند مگر اینکه فضای کافی در خانه نداشته باشیم البته انتخاب جهت بازشو درب حیاط بر میزان دید داخل در زمان باز شدن نیز تاثیر دارد و اگر برایتان مهم است که در لحظه باز بودن درب داخل ساختمان یا حیاط دیده نشود نیز باید به این موضوع اهمیت دهیم  واین امکان برای ما فراهم نباشد، در آن زمان هست که درب با جهت بیرون بازشو را پیشنهاد می کنیم.

در این میان درب هایی هستند. تحت عنوان درب ریلی یا درب کشویی که برای صرفه جویی در فضای داخلی و استفاده بهینه از فضا کاربرد دارند. تنها نکته ای که در رابطه با درب حیاط ریلی باید لحاظ گردد، دیواری است که درب موقع باز شدن قرار است به صورت ریلی روی آن قرار گیرد و باید به اندازه عرض  درب  ساختمان روی دیوار فضای خالی وجود داشته باشد.

یکی دیگر از دغدغه های مردم موقع خرید درب حیاط این است که آیا رنگ درب هم شامل خدمات ارائه شده می باشد؟

اصفهان متال با بیش از سالها تجربه در زمینه درب فلزی ویلایی در اصفهان یکی از خوش نام ترین برندها در این اصفهان می باشد. و از مزیت های درب فلزی ویلایی در اصفهان تولید آن در محیط کارخانه ای و تحت نظارت مهندسین می باشد. و تمام قطعات درب بعد از اتصال، چربی زدایی شده و توسط رنگ پودری الکترواستاتیک پوشش داده می شود و بعد در کوره قرار می گیرد و تمام نقاط جوش زیر رنگ پوشش داده می شود. که این خود سبب کیفیت بهتر و بالا رفتن طول عمر رنگ درب می شود و نیازی به رنگ آمیزی همه ساله درب نمی باشد.

اصفهان متال با سابقه بالا در زمینه تولیدات فلزی با دارا بودن دستگاه های بروز و مهندسین با تجربه مزیتی است برای مشتریان که درخواست طرح سفارشی دارند. و چنانچه از صدها طرح پیشنهادی طرحی را پسند نکردند این امکان را فراهم کردیم. تا طرح مد نظر خود را ارائه کنند تا بعد از بررسی منهدسین و واحد کنترل درب مورد نظر تولید و برای خریدار ارسال شود.

اصفهان متال تولید کننده درب فلزی ویلایی در اصفهان از کیفیت و امنیت بالایی بر خوردار بوده. و سالیان سال می تواند بدون مشکل برای شما امنیت و آسایش را فراهم آورد.

انواع نرده های راه پله
بیشتر بخوانید