درب فلزی ویلایی کاشان
25
مهر

درب فلزی ویلایی در کاشان

درب ویلایی-کاشان متال

درب فلزی ویلایی در کاشان در طول تاریخ همواره نمادین بوده و دچار تحولات زیادی شده است.به گزارش ایسنا، بنابر اعلام کاشان متال، درب ها از دیرباز در سراسر جهان یکی از عوامل مهم  برطرف کننده نیازهای غریزی انسان، یعنی امنیت و دما بوده و همواره تعیین کننده محل رفت و آمد ما و عنصر مهمی در طراحی داخلی و خارجی محسوب می شوند.

ابتدایی ترین درب که از جنس پارچه و یا چرم بوده تا درب های مدرن امروزی همگی یک هدف و استفاده مشترک دارند و آن هم چیزی نیست جز قرار گیری در ورودی ها  اولین قدم برای ورود و یا خروج به مکانها و تجارب جدید، از این رو می توان درب ها را سمبل گذر زندگی دانست.

درب های ورودی ساختمان انواع مختلفی دارند که یکی از پر مصرف ترین و پرکاربردترین نوع درب در میان درب های ساختمانی، درب آهنی ساده حیاطی می باشد. از آنجایی که درب ورودی ساختمان تاثیر بسزایی در نمای خارجی خانه دارد، دقت در انتخاب چگونگی درب ورودی ساختمان و درب حیاط امری مهم و ضروریست.

حال بیاییم با اجزا و عناصر درب ورودی ساختمان بیشتر آشنا شویم

درب ویلایی ورودی ساختمان متشکل از دماغه، چهارچوب، یراق آلات، کتیبه، شاخک نصب و.. می باشد.

۱. لنگه: قسمتی از درب است که در چهارچوب قرار می گیرد که می تواند ثابت یا متحرک باشد.

۲. قاب: همان چهارچوب است که لنگه درب حیاط در آن قرار می گیرد که یکی از نکات مهم در ساخت  درب آهنی ساخت چهارچوب قوی و تراز بودن آن می باشد.

۳. کتیبه: قسمتی از درب که می توان بالا و یا اطراف درب به صورت ثابت باشد.

ویژگی پنجره دوجداره
بیشتر بخوانید

۴. دماغه: قسمتی از ناحیه درب که روی چهارچوب می خوابد.

۵. یراق آلات: قسمتی از لوازم درب است که به منظور باز و بسته شدن درب  (قفل و لولا) به کار برده می شود.

انواع درب به لحاظ جانمایی به دو دسته درب داخلی و درب خارجی تقسیم می شوند. اما آنچه می توان برای تعریف درب داخلی بیان کرد، دربی که واسط بین دو فضا محصور و کنترل شده دمایی باشد را درب داخلی می گویند و دربی که حد واسط بین دو فضا خارجی (کوچه، حیاط) و یا حد واسط بین فضای بسته و یک فضای باز باشد را درب خارجی می گویند.

آیا سایز درب ورودی ساختمان و درب حیاط و درب پارکینگ  ابعاد استاندارد دارد؟

2درب-فلزی-ویلایی-در-کاشان

ابعاد مناسب درب فلزی ویلایی کاشان

دو نمونه از سوالاتی که در ذهن اکثر مشتریان موقع سفارش درب شکل می گیرد، برای پاسخ به این سوالات نگاهی به جدول زیر بیندازید:

عرض

ارتفاع

بازشو مفید درب

۲۰۰ سانتیمتر

۲۵۶ سانتیمتر

۳۵۶ سانتیمتر

۲۳۲ سانتیمتر

۲۳۲ سانتیمتر

۲۳۲ سانتیمتر

۱۱۸ سانتیمتر

۲۴۵ سانتیمتر

۲۹۵ سانتیمتر

اما موضوع دیگری که درباره ی درب می توان مورد بررسی قرار داد جهت بازو بسته شدن درب است.

مرسوم ترین نوع درب حیاط، درب لولایی است که در ساختمان های مسکونی کاربرد دارد. اما اینکه بازشوی درب فلزی حیاط شما به داخل بازشو باشد و یا بیرون باز شو به ظاهر انتخاب ساده ایست اما اگر دقت کافی در انتخاب نوع باز شوی آن نشود ممکن است در زمان باز بودن مزاحمت ایجاد کند.

معمولا درب های ورودی حیاط داخل باز شو هستند. مگر اینکه فضای کافی در خانه نداشته باشیم البته انتخاب جهت بازشو درب حیاط بر میزان دید داخل در زمان باز شدن نیز تاثیر دارد و اگر برایتان مهم است که در لحظه باز بودن درب داخل ساختمان یا حیاط دیده نشود نیز باید به این موضوع اهمیت دهیم  واین امکان برای ما فراهم نباشد، در آن زمان هست که درب با جهت بیرون بازشو را پیشنهاد می کنیم.

در این میان درب هایی هستند تحت عنوان درب ریلی یا درب کشویی که برای صرفه جویی در فضای داخلی و استفاده بهینه از فضا کاربرد دارند. تنها نکته ای که در رابطه با درب حیاط ریلی باید لحاظ گردد، دیواری است که درب موقع باز شدن قرار است به صورت ریلی روی آن قرار گیرد و باید به اندازه عرض  درب  ساختمان روی دیوار فضای خالی وجود داشته باشد.

یکی دیگر از دغدغه های مردم موقع خرید درب حیاط این است که آیا رنگ درب هم شامل خدمات ارائه شده می باشد؟

کاشان متال با بیش از سالها تجربه در زمینه درب فلزی ویلایی در کاشان یکی از خوش نام ترین برندها در این کاشان می باشد..

از مزیت های درب فلزی ویلایی در کاشان تولید آن در محیط کارخانه ای و تحت نظارت مهندسین می باشد. و تمام قطعات درب بعد از اتصال، چربی زدایی شده. و توسط رنگ پودری الکترواستاتیک پوشش داده می شود و بعد در کوره قرار می گیرد و تمام نقاط جوش زیر رنگ پوشش داده می شود. که این خود سبب کیفیت بهتر و بالا رفتن طول عمر رنگ درب می شود و نیازی به رنگ آمیزی همه ساله درب نمی باشد.

کاشان متال با سابقه بالا در زمینه تولیدات فلزی با دارا بودن دستگاه های بروز و مهندسین با تجربه مزیتی است. برای مشتریان که درخواست طرح سفارشی دارند. و چنانچه از صدها طرح پیشنهادی طرحی را پسند نکردند. این امکان را فراهم کردیم تا طرح مد نظر خود را ارائه کنند. تا بعد از بررسی منهدسین و واحد کنترل درب مورد نظر تولید و برای خریدار ارسال شود.

کاشان متال تولید کننده درب فلزی ویلایی در کاشان از کیفیت و امنیت بالایی بر خوردار بوده. و سالیان سال می تواند بدون مشکل برای شما امنیت و آسایش را فراهم آورد.

درب‌ های تک لنگه

به نظر می رسد این نوع درب، رایج ترین درب است. و از یک جهت راست و یا چپ برای باز شدن استفاده می‌ کند. که سبک و مدل‌ های مختلف دارد. از این درب معمولا برای دربهای داخلی ویلا مانند اتاق‌ ها استفاده می‌ شود. با توجه به مشخص بودن این نوع درب، نیازی به توضیح اضافی در این خصوص نیست.

درب دولنگه فلزی ویلایی کاشان

این نوع درب‌ ها، همان‌ طور که مشخص است. روی دو لنگه می‌ چرخند و از مرکز باز می‌ شوند. از این نوع درب‌ ها برای خروجی و قسمت بیرونی ویلا استفاده می‌ شود. این درب‌ ها امکان دید، رفت ‌و آمد از وسعت زیادی از فضا را به فرد می‌ دهند.

در انواع درب ویلا، دربهای دولنگه، در جنس چوب، فولاد، فایبرگلاس و شیشه موجود هستند. که با توجه به بودجه و سلیقه خود می‌ توانید یکی از آن‌ ها را برای درب ورودی ویلا انتخاب نمایید.

درب فلزی ویلایی کاشان هلندی

این درب به درب دو نیمه نیز معروف می باشد. که نیمه‌ های بالا و پایین مجزا از هم فعالیت خود را انجام می‌ دهند. تقسیم افقی این نوع درب بسیار جذاب و با اهمیت بوده. و به نظر می‌ رسد استفاده از این درب در آشپزخانه خانه ویلایی بسیار جذاب باشد.

درب پارکینگ و انواع ان
بیشتر بخوانید