درب چوبی
11
آبان

درب چوبی

درب چوبی

درب نقش بسیار مهمی را در طراحی فضای داخلی خانه ایفا می نماید. بنابراین انتخاب درب اتاق باید متناسب با سبک خانه انجام شود. درب اتاق خواب شیک از انواع چوب های طبیعی از قبیل چوب راش، روسی، بلوط و… ساخته می شود. البته تلفیق چوب طبیعی و ام دی اف نیز برای درب های چوبی کاربردی می باشند.

انواع مدل های ساخت درب چوبی

  • درب چـوبی سنتی
  • در چوبی شیشه خور
  • درب چـوبی ساده
  • درب چوبی ریلی
  • در چـوبی کشویی
  • درب توری چوبی 

انواع درب ها
درب لابی

درب لابی یکی از انواع درب چوبـی می باشد که معمولا همانگونه که از اسمش مشخص می باشد. در لابی ها مورد استفاده قرار میگرد این درب ها با توجه به شیوه ساختی که دارند دارای سطح مقاومتی بالایی می باشند. در هنگام ساخت درب لابی از یک مکانیزم چند مرحله ای برای خشک کردن چوب استفاده می شود با استفاده از این. روش چوب مقاوم تر شده درب لابی توسط تیم دُر ناب به عنوان یکی از دفاتر نصب درب قابل ارائه می باشد.

درب-چوبی-3
 

درب ورودی

درب ورودی ساختمان و در ورودی منزل از مهمترین گونه های این نوع از درب می باشد. در ورودی معمولا از یک چندین نمونه چوب ایجاد شده است این نوع از درب ها معمولا در بدنه خود یک لایه که این لایه از مواد مختلفی استفاده می شود پوشش داده می شود درب ورودی آپارتمان توسط گروه دورناب قابل سفارش و نصب در مدت زمان کوتاهی می باشد.

درب فلزی فرفورژه دربندرعباس
بیشتر بخوانید

درب MDF

نوع دیگر درب درب ام دی اف می باشد این نوع از درب دارای زیبایی خاصی می باشد. در کنار زیبایی ان درب دارای استقامت خوبی نیز می باشد این درب ها با استفاده از کلاف چوبی روس ایجاد می شود. در داخل این درب ها از یک لایه نیز در برخی از موارد استفاده می شود که به آن هانی کام گفته می شود. شرکت های مختلف دارای و خارجی درب MDF را ساخته و روانه بازار می کنند قیمت درب. ام دی اف داخلی نسب به نمونه خارجی دارای قیمت پایین تری می باشد نمونه خارجی درب ام دی اف دارای کیفت خوبتری می باشد مخصوصا درب ام دی اف ترکیه ای.

درب HDF

درب اچ تی اف نیز یکی دیگر از انواع درب ها موجود در بازار می باشد که دارای تنوع مدلی مختلفی می باشد.
استقبال از این نوع درب نیز بسیار بالا می باشد. استفاده از لایه HDF در این نوع از درب ها باعث شده که کیفیت و زیبایی این درب ها بسیار بالا باشد.

درب-چوبی-2
 

درب چـوبی ABS

درب چوبی ای بی اس یک درب بسیار پر استفاده می باشد این درب ها که در برخی از موارد به آن درب چـوبی ضد آب نیز گفته می شود.
دارای خاصیت ضد آب بودن را دارد این درب ها معمولا در حمام و درب سرویس های بهداشتی استفاده می شود. چرا که در این محل ها آب به درب مربوطه ریخته و اگر از چوب معمولی باشد قطعا دچار تغییراتی خواهد شد. اما استفاده از درب ای بی اس این تغییر کیفیت را از بین برده است به همین منظور استفاده از این گونه درب بسیار زیاد می باشد.

بهترین روش برای درزگیری درب و پنجره دوجداره
بیشتر بخوانید

درب چوبـی پلی وود

این درب نیز به عنوان یکی از درب های ضد آب صد درصدی در بازار شناخته شده می باشد
ظاهر شبیه به چوب این درب ها باعث شده خیلی از افراد در تشخیص درب پلی وود با درب دچار تردید شوند. این درب های دارای ویژگی های استقامت بالا ، مقاومت بالا در برابر ضربه ، ضد حشره و ضد آب می باشد. اگر دقت کرده باشید ویژگی های این درب شبیه به درب پلاستیکی و درب می باشد.

مزیت درب ها

  • دارای تنوع مدلی
  • کیفیت بالاتر
  • وزن مناسب
  • مقاوم تر شدن

رنگ درب چوبی

تفاوتی ندارد که قصد خرید درب لابی داشته باشید یا درب داخلی ساختمان، در هر صورت نمی توان از تاثیر رنگ بندی آن ها بر زیبایی محیط چشم پوشی نمود. با توجه به نوع کاربرد و همچنین مدرن یا کلاسیک بودن سبک و همچنین دیگر ویژگی های محیط نصب در نهایت بهترین رنگ را انتخاب کرد.

برای مثال اگر طراحی داخلی ساختمان مدرن است. و متراژ اتاق ها و منزل کوچک می باشد. و نور طبیعی نیز در آن ها در سطح پایین قرار دارد. خرید درب چوبی رنگ روشن مناسب خواهد بود. استفاده از درب های تیره باعث می شود فضا کوچک تر و تاریک تر جلوه نماید. و در رنگ های روشن کاملا عکس است.