راه های محافظت از درب اتوماتیک
01
دی

راه های محافظت از درب اتوماتیک

راه های محافظت از درب اتوماتیک

راه های محافظت از درب اتوماتیک:اگر هر روز برای ورود و خروج از درب اتوماتیک پارکینگ استفاده می‌کنید.احتمالاً برای شما هم پیش آمده است که درب پارکینگ یا باز نمی‌شود. یا بعد از باز شدن دیگر بسته نمی‌شود! البته حالت بدتری نیز وجود دارد که این درب یک‌باره و بدون دستور شما. باز شود.  در همه این حالت‌ها  ایراد می‌تواند از قطعات متفاوتی باشد.

  • خرابی احتمالی درب کرکره‌ای و یا درب اتوماتیک پارکینگ می‌تواند به دلیل تغییر آب و هوا و سرد شدن و خشکی هوا در فصل زمستان باشد.
  • بهتر است بدانید که در فصل زمستان با سرد شدن و خشکی هوا، موتور و جک کرکره و فنرها و قسمت‌های دیگر به سختی و با فشار بیشتری کار می‌کنند. این وضعیت مهم‌ترین دلیل احتمال خرابی این درب در فصل سرما است و نیاز به محافظت و نگهداری بیشتری را نسبت به سایر فصول ایجاد می‌کند.

ریموت کنترل را بررسی کنید

دستگاه مرکزی و فیوز را بررسی کنید

عملکرد جک بازویی درب اتوماتیک پارکینگ را کنترل کنید

صحت عملکرد چشمی یا فتوسل درب را بررسی کنید

روغن‌کاری درب اتوماتیک پارکینگ

  • برای انجام این مورد خود شما نیز می‌توانید با تهیه روغن مناسب درب پارکینگ خود را روغن‌کاری کنید.
  • با در نظر گرفتن فشاری که همواره بر روی درب اتوماتیک وجود دارد، با انجام دوره‌ای روغن‌کاری می‌شود  این فشار را کم کرد و باعث شد که تیغه‌ها و فنر و قسمت‌های متحرک، راحت‌تر بالا و پایین بروند.

پوشش موتور درب اتوماتیک پارکینگ با پشم شیشه

ازآنجایی‌که یکی از مهم‌ترین دلایل خرابی درب‌های اتوماتیک و کرکره‌ها در فصل زمستان برودت و خشکی هواست، پوشش قطعات اصلی و موتور درب اتوماتیک با پشم شیشه می‌تواند در جلوگیری از یخ‌زدگی موتور این درب تأثیرگذار باشد.

درب لیزری در تهران
بیشتر بخوانید