فلز و چوب در ساخت درب
20
اسفند

فلز و چوب در ساخت درب

مدل های جدید درب ورودی ساختمان در طرح های فلزی و چوبی

لازمه هر خانه و ساختمان زیبایی وجود یک درب ورودی زیبا است. درب ورودی ساختمان خانه هایی که در شهرهای بزرگ ساخته می شوند، اهمیت و تاثیر بسیار زیادی بروی نمای خارجی ساختمان خانه خواهد گذاشت. اگر توجه کرده باشید در اکثر روستاها افراد کمی از درب ورود استفاده می کنند و بیشتر ساختمان ها پلانی باز و بدون درب ورودی به حیاط خانه دارند. قرار دادن فلز و چوب در ساخت درب ورودی در حیاط و یا محیط اطراف ساختمان علاوه بر ایجاد امنیت و فضای خصوصی بیشتر در داخل خانه، نمای خارجی خانه را زیباتر و جذاب تر نیز نشان می دهد که خود یک امتیاز مثبت محسوب می شود.اما مدل های بسیار متنوعی از درب های ورودی در طرح ها و شکل های گوناگون وجود دارند که انتخاب آنها را کمی سخت می کند.

درب های طرح به روز

امروزه با توجه به علاقه بسیار فراوان تمامی مردم به زیباسازی منزل، چه در طراحی بیرونی و چه در طراحی داخلی، اهمیت استفاده ازفلز و چوب در ساخت درب زیبا و البته مقاوم بسیار بیشتر از گذشته شده است. می توان درب منزل را هم تک منظوره و هم چند منظوره تدارک دید به این معنی که می توان تنها یک درب بزرگ برای ساختمان  در نظر گرفت که تمامی رفت و آمدها! از طریق آن انجام شود که البته اینکار برای آپارتمان های چند واحدی تقریباً غیرممکن اما برای منازل ویلایی، کاربرد خواهد داشت. همچنین می توان درب ورودی ساختمان را تک منظوره! یعنی برای عبور و مرور خودروهای ساختمان و درب دیگر را در ابعادی کوچکتر و برای رفت و آمد اعضای ساختمان در نظر گرفت اما در هر دو حالت، یک چیز ثابت خواهد بود؛ توجه و اهمیت به مدل و زیبایی درب های ورودی ساختمان.

حفاظ استیل
بیشتر بخوانید

رنگ های درب ها

همانطور که می دانید اکثر مدل های درب ورودی رنگی تیره و سیاه دارند و عمدتا از جنس فلز و در موارد کمی هم از چوب ساخته می شوند. استایل طراحی آنها هم در انواع باز و بسته وجود دارد. اگر بیشتر خواستار ایجاد فضایی خصوصی در حیاط ساختمان خود هستید می توانید از مدل های بسته استفاده کنید تا هیچگونه دیدی به داخل خانه وجود نداشته باشد که البته استفاده از چنین طرح هایی امنیت شما را نیز تا حد بسیار بالایی افزایش خواهد داد زیرا در مدل های باز، هر فردی خواهد توانست سَرَکی به حیاط شما که مکان خصوصی ست بکشد که این به هیچ عنوان با امنیت سازگاری ندارد اما اگر این مسأله برایتان اهمیتی ندارد و بیشتر خواستار طرحی مدرن و امروزی هستید انتخاب مدل هایی با طراحی باز که دید بیشتری به داخل خانه دارند گزینه مناسب تر و شیک تری خواهند بود.

*بیشتر بدانیم

مدل هایی با طراحی باز که دید بیشتری به داخل خانه دارند گزینه مناسب تر و شیک تری خواهند بود. فلز و چوب در ساخت درب که طرحی باز دارند به دلیل اینکه از شکلی ساده و مینمالیستی استفاده می کنند برای ساختمان هایی با نمای مدرن و امروزی بسیار مناسب هستند. به خصوص در ویلاهایی که برای گردش و گذراندن روزهایی از سال تدارک دیده می شوند این چنین طرح ها می تواند زیبایی و جذابیت حیاط و خود ویلا را چندین برابر کند. با نگاهی گذرا به طرح ها و تصاویر زیر می توان دریافت، طراحان و تولیدکنندگان کاملاً خود را برای هر نوع ساختمانی با هر کاربری و حتی عجیب ترین معماری ها آماده کرده اند. به راحتی می توان درب ورودی ساختمان را در طرح و رنگ هایی بسیار گوناگون و متنوع مشاهده و هر کدام از آنها را برای استفاده در منزل انتخاب کرد.

تعمیر حفاظ درب فلزی
بیشتر بخوانید