مزایای عایق کردن خانه از نظر صدا که هرکسی نمی دونه!
20
فروردین

مزایای عایق کردن خانه از نظر صدا که هرکسی نمی دونه!

مزایای عایق کردن خانه از نظر صدا که هرکسی نمی دونه!

دلایل فراوانی برای عایق صدا یک ساختمان وجود دارد. عایق بندی صدا به افراد کمک می کند تا بدون ایجاد مزاحمت برای همسایه ها، به کار و تفریح خود بپردازند. همچنین عایق صدا با دفع صداهای مزاحم، خواب بهتری برایتان فراهم خواهد کرد. ما اینجا هستیم تا بهترین عایق صدا را به شما معرفی کنیم.

در این مقاله درباره ی شیوه کار و اندازه ی عایق های صدا هم صحبت خواهیم کرد تا مطمئن شوید موادی که انتخاب می کنید عملکرد موثری برای محیطتان داشته باشد. حال می خواهیم چندی از بهترین مواد عایق صدا موجود در بازار را بررسی کنیم. امیدواریم در صورتی که تصمیم به عایق بندی خانه، دفتر، فروشگاه و یا استودیو خود گرفتید، تجربه ی ما بتواند به شما کمک کند تا در مصرف وقت، انرژی و پولتان صرفه جویی کنید. به خاطر داشته باشید که خانه ها، دفاتر کار، و استودیوها تجهیزات عایق بندی متفاوتی نیاز دارند.

مزایای اجرای عایق صدا برای خانه 

عایق صدا کردن خانه یک روش موثر برای کاهش نفوذ صداهای محیطی به داخل خانه و همچنین کاهش صداهای تولید شده در داخل خانه است. این کار به ویژه در مناطقی که نزدیک به جاده ها، فرودگاه ها یا منابع صوتی دیگر هستند و یا در محله هایی با سر و صدای زیاد اهمیت دارد. در ادامه به بررسی مزایای عایق صدا کردن خانه می پردازیم:

  1. کاهش نفوذ صدا: با نصب عایق صدا در دیوارها، سقف و کف خانه، می توانید نفوذ صداهای محیطی را به داخل خانه کاهش دهید. این کار باعث افزایش راحتی و آرامش در خانه شما می شود.
  2. بهبود کیفیت صدا: عایق صدا کردن خانه می تواند کیفیت صداهای تولید شده در داخل خانه را بهبود بخشد. این کار باعث جلوگیری از پخش صداهای ناخواسته به بیرون خانه و یا اتاق های دیگر می شود.
  3. حفظ حریم خصوصی: با داشتن عایق صدا مناسب، می توانید حریم خصوصی خود و اعضای خانواده را حفظ کنید و از نفوذ صداهای خصوصی به بیرون جلوگیری کنید.
  4. افزایش ارزش ملک: عایق صدا کردن خانه می تواند به افزایش ارزش ملک شما کمک کند. این کار باعث افزایش راحتی و آرامش ساکنان می شود و می تواند به عنوان یکی از ویژگی های مثبت ملک شما معرفی شود.
  5. صرفه جویی در مصرف انرژی: عایق صدا کردن خانه می تواند باعث کاهش نیاز به استفاده از سیستم های گرمایش و سرمایش شود. این کار باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه های انرژی می شود.
درب لیزری در زنجان
بیشتر بخوانید

با توجه به مزایای فوق، عایق صدا کردن خانه یک روش موثر برای ایجاد یک محیط زندگی آرام و راحت است. این کار باعث بهبود کیفیت زندگی شما و افراد دیگری که در خانه شما زندگی می کنند، می شود. بنابراین، در نظر داشته باشید که عایق صدا کردن خانه یک سرمایه گذاری مهم و ارزشمند برای خانه شما است.

 

 

یک عایق صدا خوب چه ویژگی باید داشته باشد؟

یک عایق خوب باید از چگالی مناسب بهره مند باشد تا بتواند حالت آکوستیک خود را حفظ نماید. از این رو قبل از خرید عایق صدا باید از استاندارد بودن چگالی و ضخامت آن مطمئن شوید.

شرکت های بسیاری در زمینه تولید انواع عایق رطوبتی، صوتی و حرارتی مشغول به فعالیت هستند و محصولات خود را با تنوع بالا در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند.

شما با توجه به مکان مورد نظر و میزان سر و صدا می توانید نسبت به خرید عایق صدا ایده آل اقدام نمائید. برای مثال برای جلوگیری از انتقال سر و صدای تلویزیون، تلفن و مکالمات روزمره می توانید از عایق صدا دیوار مشترک استفاده کنید.

این عایق به صورت رولی یا تخته ای مورد استفاده قرار می گیرد و آرامش را برای ساکنین آپارتمان هایی که اتاق های آن ها دیوار به دیوار است فراهم می کنند.

انواع عایق صدا بر اساس محل مورد استفاده

عایق صدا دیوار

استفاده از عایق صدا به منظور ایزوله کردن دیوارهای ساختمان ها نه تنها سبب ایجاد محیطی آرام در برابر خیابان های شلوغ و همسایه های پر سر و صدا می گردد، بلکه سیستمی بسیار حرفه ای برای عایق کردن استودیوها و اتاق های ضبط صدا هم محسوب می شود.

درب لیزری در کرمانشاه
بیشتر بخوانید

این صداگیرهای دیوار هم در برابر صداهای موجود در فضا و هم در برابر صداهای ناشی از ضربات مکانیکی مانند اسباب کشی ها مقاوم هستند.

یکی از متریال هایی که در این نوع سیستم مورد استفاده قرار می گیرد، پشم سنگ می باشد که در حال حاضر از بهترین عایق های صداگیر محسوب می شود.

عایق صدا دیوار مشترک روکار

مهم ترین ویژگی عایق روکار دیوار مشترک این است که اگر در خانه خود فضای کافی برای ساخت یک اتاق ندارید، با استفاده از عایق صداگیر دیوار مشترک می توانید به راحتی یک دیوار بسازید و اتاقی ضد صدا را بوجود آورید. این عایق تنها ۳۰ میلی متر ضخامت دارد و به صورت روکار قابل نصب می باشد. بهترین عایق ضد صدا عایقی است که سنگین بوده و جرم بالایی داشته باشد. برخلاف سایر عایق ها، عایق دیوار مشترک ۴ لایه دارد و می تواند طیف گسترده ای از فرکانس ها را مهار کند.

عایق صدا سقف

برای این که سقف شما به خوبی عایق شود باید از متریالی استفاده نمایید که چگالی بالایی داشته باشد و وزن سقف را افزایش دهد. یک عایق صدا مناسب سقف، عایقی است که انرژی صوتی و ارتعاشات را در سقف خانه بهبود می بخشد و از انتقال صدا از این طریق جلوگیری بعمل می آورد. در عایق کاری سقف دقت به یکسری نکات ضروری می باشد. ابتدا باید مشخص کنید که جنس سقف خانه شما بتنی است یا چوبی و یا آجری؟ صداهای آزاردهنده از کدام قسمت های خانه بیشتر می آیند؟

عایق صدا کف

اسکلت فلزی در ساختمان سازی
بیشتر بخوانید

عایق صدا کف دارای انواع مختلف و متریال های گوناگون می باشد که به صورت لایه ای یا ریزشی مورد استفاده قرار می گیرد و باعث عدم انتقال صدا می شود. از عایق کاری صوتی برای کف آپارتمان ها، سطوح بیرونی یا سطوح داخلی ساختمان هایی که صدا را به میزان زیادی تولید می کنند یا انعکاس می دهند، استفاده می شود.

قیمت عایق صدا

به طور کلی می توان گفت قیمت عایق صدا به نوع، جنس، ضخامت و دانسیته، ابعاد، ضریب جذب صوت، ضریب انتقال حرارت، دامنه تحمل دمایی و میزان جذب آب آن بستگی دارد. همچنین قیمت عایق صدا روکار با عایق صدا توکار متفاوت می باشد و با توجه به کاربرد، ضخامت و دانسیته محصول، تعیین می گردد.