مواردی درباره درب های ریلی
26
آذر

مواردی درباره درب های ریلی

مواردی درباره درب های ریلی

مواردی درباره درب های ریلی :انواع این درب ها از جنس فلز و چوب ساخته می شوند. این امر، بدیهی است که ریل های مخصوص که لنگه های درب بر روی آن حرکت می کند از ورق فولادی،  گالوانیزه یا پروفیل های آلومینیومی مقاوم ساخته شده باشند.چرا که باید وزن لنگه های درب و غلتک های فلزی را به خوبی تحمل کنند.بنابراین یکی از مهم ترین ویژگی های نصب درب های ریلی، دوام و استحکام آنها می باشد.

نصب این درب ها در کوتاه ترین زمان و به سادگی امکان پذیر است. برای این کار، کافیست محل نصب درب مشخص شده.و به جای چهارچوب یا لولا، ریل های فلزی در محل نصب شود.

با توجه به فناوری های نوین که برای طراحی و ساخت درب های ریلی. اخیراً به بازار ارائه شده است.ترکیبی از فلز، چوب و شیشه برای ساخت پانل های درب به کار گرفته شده است. در بسیاری از موارد درب های یکپارچه شیشه ای نیز برای برخی از مکان ها. نظیر سرویس های بهداشتی و حمام نیز در نظر گرفته می شوند.

نصب این درب ها

لنگه های درب که برای این مدل درب ها ساخته می شود. عموماً از سبک ترین متریال اولیه انتخاب می‌شوند. چرا که لازم است حداقل وزن بر روی ریل ها و غلطک ها وارد شود.درب های فایبرگلاس یا کامپوزیت ها عموماً سبک می باشند.برای نصب این دربها لازم است.ریل ها شبیه به یک چهارچوب در جای خود محکم به صورت افقی نصب شوند. ریل ها در پایین و بالای محل مورد نظر بر روی یک پایه نگهدارنده قرار می‌گیرند. غلتک ها یا چرخ هایی که وظیفه حرکت دادن لنگه در را برعهده دارند. در داخل این ریل حرکت می کنند. ابعاد و اندازه ریل ها متناسب با وزن لنگه درب مشخص می شود.

مزایای توری‌های پلیسه
بیشتر بخوانید