معایب و مزایای درب فلزی
12
آذر

نحوه انتخاب درب مناسب حیاط

نحوه انتخاب درب مناسب حیاط

نحوه انتخاب درب مناسب حیاط :فارغ از رنگی که برای درب حیاط انتخاب می‌کنید.باید برخی نکات را قبل از انتخاب رنگ درب حیاط. و انجام رنگ‌آمیزی در نظر داشته باشید.

  • سبک خانه خود را مشخص کنید و هنگام انتخاب رنگ درب حیاط.سبک و رنگ ساختمان را هم در نظر بگیرید. مثلا برای رنگ درب حیاط ساده قدیمی خانه‌ای با دیوارهای آجری.‌ممکن است رنگ قهوه‌ای مناسب باشد.اما برای ویلایی با نمای سفید و حیاط پر گل و در چوبی.رنگ سفید بهتر باشد. یا اگر سبک خانه مدرن و مشابه یک عمارت است.رنگ مشکی ممکن است بیشتر حس لوکس بودن را برساند.
  • سیاست‌ها و مقررات شهرداری و مجتمع خود را بررسی کنید. ممکن است محدودیت‌هایی در زمینه انتخاب رنگ. درب حیاط ساختمان وجود داشته باشد.
  • اگر در یک مجتمع زندگی می‌کنید و یا در ساختمانی که درب. حیاطی مشترک با خانه‌ای دیگر دارد.حتما درباره انتخاب رنگ درب حیاط با سایر ساکنین مشورت کنید.
  • رنگی انتخاب کنید که نه تنها خانه شما را تکمیل کند. و با استانداردهای محله مطابقت داشته باشد.بلکه با محیط اطراف هم ‌هارمونی داشته باشد. مثلا اگر درب حیاط ساختمان با رنگی روشن. رنگ‌آمیزی شود، در حالی که در محله‌ای قرار گرفته است. که در آن همه خانه‌های دیگر دارای درب حیاطی به رنگ قهوه‌ای هستند. اصلا منظره خوشایندی ایجاد نمی‌شود. یا برای حیاطی با شاخ و برگ‌های انبوه و محوطه سازی طبیعی.یک رنگ خنثی مثلا سبز تیره کمک می‌کند تا درب.در محوطه اطراف آن ترکیب شود. در حالی که یک رنگ روشن تضاد واضحی را با اطراف ایجاد می‌کند که زیاد زیبا نیست.
  • اگر قصد دارید خانه خود را در آینده نزدیک بفروشید.حتما رنگی انتخاب کنید که بیشتر خریداران بالقوه آن را بپسندند. در این صورت رنگی خنثی یا سنتی که متناسب با محله و ساختمان‌های اطراف باشد.احتمالاً بهترین گزینه شماست. اما اگر مطمئن نیستید کدام رنگ بهتر است.می‌توانید با نماینده املاک و مستغلات خود هم مشورت کنید.
  • اگر دوست دارید درب حیاط، نقطه کانونی نمای بیرونی ساختمان شود. می‌توانید آن را با رنگی کاملا متمایز از بقیه نما رنگ کنید.
  • می‌توانید رنگ در حیاط را متناسب با گلکاری محوطه انتخاب کنید.
  • می‌توانید یک رنگ رایج و نسبتا خنثی را برای رنگ در حیاط ساده. انتخاب کنید و سپس قسمت‌هایی از در را با رنگی. متفاوت‌تر و تندتر رنگ بزنید.
  • رنگ ارزان قمیت انتخاب نکنید! درب حیاط شما، یکی از اولین عناصری است که چشم مهمان به آن میفتد. بنابراین رنگ‌آمیزی آن را جدی بگیرید و رنگی خوش کیفیت انتخاب کنید
خواص آلیاژهای استیل
بیشتر بخوانید