نرده و حصار باغچه خانه
06
اردیبهشت

نرده و حصار باغچه خانه

نرده و حصار باغچه، کدام مناسب خانه شماست؟

نرده و حصار باغچه خانه (Fencing)، یک ساختاری است که دو منطقه (مخصوصا محوطه بیرونی) را از هم جدا می کند و معمولا از تیرک هایی ساخته شده که با تخته، سیم، نرده و یا توری به هم وصل شده اند. نرده و حصار برای در عین نظم بخشیدن و کاربری های مهمی که دارند، باعث زیباتر به نظر رسیدن باغچه و محوطه شما نیز می شوند. از همین رو اننخاب مناسب ترین نرده و حصار می تواند مهم و ضروری باشد.

کاربرد نرده ها

می توان گفت نرده ها به دو صورت مورد استفاده هستند: یا در محوطه بیرون از ساختمان و برای حصار دور تا دور ساختمان و یا باغچه و.. کاربرد دارند و یا در داخل ساختمان و در اطراف پله های داخل ساختمان، بالکن و یا نرده محافظ برای کودکان و.. استفاده می شوند. که در این مطلب به نرده محوطه بیرون از ساختمان و ویلا اشاره شده است.

امنیت نرده و حصار (Security)

وجود نرده در فضا، امنیت را افزایش می دهد. فضای داخل و خارج را از هم جدا می کند و از ورود حیوانات مزاحم، وسایل نقلیه غیر مجاز جلوگیری می کند و دسترسی افراد به زمین شما را محدود می کند. نرده هایی با تیرک های پیوسته به هم، امنیت زیادی ایجاد خواهند کرد.

ایجاد حریم خصوصی با نرده و حفاظ (Privacy)

ممکن است خانه های همسایه ها به باغ شما دید داشته باشند و یا شما بخواهید فقط یک فضای محصور و شخصی برای خودتان داشته باشید، در این صورت نرده های با ارتفاع بلندتر و تیرک های فشرده پیشنهاد مناسبی هستند.

تعمیر حفاظ درب فلزی
بیشتر بخوانید

نرده و حصار تقسیم کننده فضا (Divider) 

نرده و حصار باغچه خانه بهترین راه برای تقسیم یک فضا هستند. این تقسیم بندی می تواند در خانه، محل کار و یا زمین شما باشند. نرده هایی با تیرک های جدا از هم که باعث ایجاد زیبایی فضا هم می شوند مناسب اند و ارتفاع آن بسته به فضای شما و میزان ایجاد حریم خصوصی می تواند متفاوت باشد (حدود ۱ تا ۲ متر ارتفاع).

نرده و حصار به عنوان جان پناه (Shelter)

اگر باغچه شما در معرض نور مستقیم خورشید، باد و باران است، می توانید با استفاده از نرده در قسمت هایی از آن، باغ را از این عوامل دور کنید. به خصوص گل ها که در برابر باد حساس هستند و باید از باد شدید و مستقیم حفظ شوند. در این مورد نرده هایی که از مواد طبیعی ساخته شده اند مانند حفاظ هایی که با چون درختان (به طور مثال فندق) به هم بافته شده اند گزینه ی مناسبی هستند. علاوه بر این باعث ایجاد یک پس زمینه ی طبیعی در محوطه شما می شود.

دکوراسیون (Decoration)

برای ایجاد یک فضای زیبا با ایجاد محصوریت و امنیت در محوطه خود، می توانید نرده به کار ببرید، نرده های تزئینی زیبایی برای ایجاد فضایی زیبا وجود دارند که می توانید از آنها استفاده کنید. همچنین می توانید از نرده به عنوان تکیه گاهی برای پیچیدن گیاهان رونده به دور آنها بره ببرید.

قیمت نرده 

قیمت نرده و حصار باغچه خانه به عواملی مانند جنس آن، مساحت و پیچیدگی طرح آن، هزینه ی حمل و نقل و سختی نصب آن بستگی دارد.

حفاظ بوته ای
بیشتر بخوانید

انواع نرده 

نرده ها بر اساس کاربردشان در مکان های مشخص و یا جنس آنها تقسیم بندی می شوند، قبل از اینکه نرده مناسب برای محوطه و منزل خود انتخاب کنید، باید به مزایا و معایب هریک از انواع نرده ها آگاه باشید تا بتوانید انتخاب درستی داشته باشید.

نرده های آلومینیومی

مزایا: تنوع بالا، مقرون به صرفه، بادوام، نیاز به نگهداری کم، نصب راحت، مناسب برای نصب در سطوح شیبدار، با طرح ها و رنگ های مختلف فضا جور درمی آیند.

معایب: قیمت نرده آلومینیومی نسبت به نرده چوبی بالاتر است. برای ایجاد فضای خصوصی که به اطراف دید نداشته باشد مناسب نیست.

نرده وینیل (PVC)

مزایا: تنوع زیاد و قیمت های متنوع، بادوام و محکم، این جنس از نرده تاب بر نمی دارد، پوسیده نمی شود، خودتان می توانید آن را نصب کنید.

معایب: قیمت بالا و شکنندگی در شرایط دمایی شدید از معایب آن است.

نرده استیل (Steel Fencing)

مزایا: بسیار محکم، سنگین بوده و عمر زیادی دارد، از نرده استیل می توان در سطوح شیبدار و ناهموار استفاده کرد، در بسیاری از موارد این نوع نرده گالوانیزه می شود تا از زنگ زدن چلوگیری شود.

معایب: قیمت بالا، انعطاف پذیری کم، نامناسب برای ایجاد حصار خصوصی، نصب توسط افراد غیر متخصص توصیه نمی شود، نرده استیل برای استفاده در ساختمان مسکونی مناسب نیست و بیشتر در مکان های صنعتی توصیه می شود.

 *سخن پایانی*

در این مقاله یک بحث کلی در مورد انواع نرده و ضوابط آن صحبت کردیم که شما بتوانید هنگام خرید نرده انتخاب بهتری داشته باشید.تبریز متال تولید کننده انواع درب پنجره و نرده فلزی در تبریز در خدمت مشتریان است.

اجزای درب ضد سرقت
بیشتر بخوانید