همه چیز درباره پنجره آلومینیومی
03
دی

همه چیز درباره پنجره آلومینیومی

همه چیز درباره پنجره آلومینیومی

همه چیز درباره پنجره آلومینیومی:  پنجره‌ دوجداره آلومینیومی نسبت به سایر انواع پنجره‌ها برتری‌هایی دارد. پروفیل پنجره‌ دوجداره آلومینیومی مانند پنجره یو پی وی سی، شیمیایی نیستند و جزئی از طبیعت به حساب می‌آیند.

آلومینیوم بدون شک قوی‌ترین فلز در دسترس امروز بر روی زمین است. پنجره‌های آلومینیومی قادر به نگهداری از پنل‌های شیشه‌ای بزرگ هستند.

همچنین پنجره‌هایی که از جنس پروفیل آلومینیوم تولید می‌شوند، با توجه به ویژگی مقاومت در برابر خوردگی‌شان، نیاز به تعمیر و نگهداری بسیار کمی بعد نصب دارند. این نوع پنجره‌های دارای طیف رنگی وسیع و متنوعی هستند و با هر سلیقه‌ای جور درمی‌آیند.

به علاوه، پروفیل پنجره آلومینیومی معمولا قوی و پایدار هستند و قادر به مقاومت در برابر شدیدترین عناصر و تغییرات جوی می‌باشند. این پنجره‌ها دارای انعطاف‌پذیری فراوانی هستند و می‌توان آن‌ها را برای پنجره‌هایی با ابعاد و اندازه‌های مختلف طراحی کرد. همین موضوع باعث محبوب شدن این پروفیل در بین معماران و طراحان ساختمان شده است.

پروفیل‌های آلومینیومی برای پنجره‌ها، فریم‌های باریک‌تری در مقایسه با پروفیل‌های UPVC دارند و باعث می‌شوند نور بیشتری از پنجره به خانه وارد شود و این موضوع در زیباسازی و نورگیری فضای داخلی خانه موثر است.

چگونه از پنجره آلومینیومی بندینی نگهداری کنیم؟

نگهداری از پنجره‌های آلومینیومی بسیار آسان است. همین آسانی در نگهداری از این درب و پنجره‌ها، در واقع یکی از اصلی‌ترین خصوصیات مثبت آن‌ها به شمار می‌رود. برای نگهداری از درب یا پنجره آلومینیومی بندینی، فقط کافی است، که آن‌ها را تمیز کنید.

با وجود این، برای سرویس‌دهی طولانی مدت پنجره آلومینیومی، استفاده از خدمات دوره‌ای اضافی نیز توصیه می‌شود. همه کارهای مربوط به تعمیر و نگهداری و خدمات باید توسط متخصصان حرفه‌ای انجام شود تا آسیبی به قاب درب و پنجره شما وارد نشود.

پنجره ارسی
بیشتر بخوانید

عملیات تعمیر و خدمات، می‌تواند شامل نصب و تعویض یراق آلات، تعمیر اتصالات پروفیل آلومینیومی و بررسی دستگیره آن باشد. آن طور که کارشناسان توصیه می‌کنند، بهتر است درب و پنجره‌های آلومینیومی بندینی سالی دو بار، یک بار در فصل بهار و بار دیگر در فصل پاییز، سرویس شوند.