پنجره ارسی
24
آذر

پنجره ارسی

دلایل استفاده از پنجره های ارسی

نور: باعث می شود که نور خورشید به صورت معتدل به داخل اتاق بتابد، نه کمتر و نه بیشتر.
روشنایی رنگ ها:از نظر روانشناسی رنگهای مختلف این شیشه ها. و ایجاد نورهای هم رنگشان بر روی انسان تأثیرات مختلفی می گذارد. که هر رنگ کنار رنگ دیگر شدت این تأثیر را خنثی می کند. و مقدار مناسب آن را تنظیم و تعدیل می کند. بیشتر رنگهای استفاده شده. در شیشه های ارسی رنگهای لاجوردی قرمز، سبز و زرد هستند. و هر کدام به تنهایی یک تأثیر روانشناختی مجزایی دارند.
زیبایی: سطح پنجره های ارسی را با استفاده از انواع نقشهای گوناگون گره سازی و با شیشه های رنگی می آراستند. و ترکیب های بدیعی پدید می آورند. و بدین صورت هماهنگی بین این شبکه های هندسی. و نورهای رنگی باعث ایجاد زیبایی دلپذیری می شوند.

محرمیت: پنجره های ارسی همچنین باعث محدود کردن. دید از بیرون به درون خانه و ایجاد محرمیت می شود.
خواص صوتی: اگر قطعات یک گره نسبت به هم زوایای مختلف یا متعدد پیدا کند. جابجایی صوتی ایجاد می کند، این جابجایی تابع قوانین علم آکوستیک است. فرم های شش وجهی نیز دارای خواص صوتی هستند.از کاربرد صوتی شش وجهی در طبیعت می توان کندوی زنبور عسل را مثال آورد. که دقیقاً عمل انتقال صوت را انجام می دهد.
دور کردن حشرات مزاحم:شیشه های رنگی پنجره های ارسی با ایجاد نورهای رنگارنگ باعث دور شدن. و خارج شدن حشرات مزاحم از فضای بیرونی اتاق های دارای پنجره های ارسی می شوند.
تولید این سبک از پنجره ها ( پنجره های ارسی ) با استفاده از پروفیل های UPVC طرح چوب و شیشه های دوجداره مخصوص صورت می پذیرد که علاوه بر عایق صوت و انرژی، هزینه کمتری را متحمل مصرف کننده می نماید.

درب فلزی فرفورژه در کرج
بیشتر بخوانید