پنجره دوجداره  upvc
09
دی

پنجره دوجداره  upvc

اطلاعات کامل درباره upvc

شاید برای شما نیز این سوال پیش بیایید که upvc چیست؟ در واقع upvc مخفف شده عبارت انگلیسی Unplasticised Poly Vinyl Chloride می باشد . upvc ساخته شده از مشتقات نفت خام می باشد . مواد ساخته شده upvc باعث شده تا در برابر تغییرات سرما و گرما ایمن باشد و تغییر شکل ندهد.پنجره دوجداره  upvc در سال ۱۳۶۰ در اروپا اختراع شد. که بعد ها المانی ها با پیشرفت در این زمینه توانستند پنجره دوجداره UPVC را ساخته و روانه بازار کنند . با معروف شدن این نوع پنجره ها به بازار توالنستندجایگزین سایر پنجره ها ( پنجره چوبی، آهنی، آلمینیومی ) شده . امروزه در صنایع ساختمان این نوع پنجره یکی از پرکربردترین ها در نوع خود می باشد.

انواع پنجره upvc

پنجره های دوجداره یو پی وی سی با توجه به نیاز هر ساختمان شکل های باز شدن انها فرق می کند. کافی است که با مشاهده سایر مدل ها پنجره مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

پنجره یو پی وی سی دو حالته طرح فرانسه

پنجره طرح فرانسه به گونه ای می باشد که دولنگه ان با هم باز می شود  البته در موقع غیر ضروری میتوان یک لنگه را ثبات و از یک لنگه دیگر به عنوان بازشو استفاده نمود. همچنین بدون پروفیل بازشو یا مولین (پروفیل که دولنگه را از هم جدا می کند )می باشد. خاصیت اصلی این نوع از پنجره ها این امکان را به شما می دهد که هم به صورت تک حالته و و دو حالته از آن استفاده کنید.

مزیت 

۱- این پنجره به علت اینکه به خوبی تراش خورده باعث شده تا رتبه ++A در انرژی شده است

کاربرد فلزات در معماری
بیشتر بخوانید

۲- این سیستم به طوری طراحی شده که قابلیت باز شدن همزمان پنجره را دارد

۳- این نوع از پنجره این امکان را به شما می دهد سیستم های تک حالته و دوحالته را بر روی این بازشو اجرا کنید .

پنجره یو پی سی فولکس واگنی

در این نوع از پنجره فولکس واگن، یراق آلات خاصی مورد استفاده قرار می گیرد که در سه مدل وجود دارد .

۱- مدل میکانیکی ۲- مدل اتوماتیک ۳- مدل فول اتوماتیک تقسیم می شود. دلیل نام گذاری این نوع پنجره بخاطر شباهت بازشدن درب انها با خودرو فولکس واگن است، یعنی بازشدن این پنجره ها به صورت ریلی می باشد. اصلی ترین مزیت این نوع از پنجره ها این است که فضای بسیار کمی را اشغال می کند و برای منزل هایی که دارای فضای کوچک هستند بسیار مناسب می باشد.

مزایا

۱- باز شدن به صورت ریلی

۲- دارای سه نوع حالت باز شدن

۳-زیبایی بسیار خاص و عایقی کاملا مناسب