قیمت ساخت در و پنجره فلزی
15
اردیبهشت

قیمت ساخت در و پنجره فلزی

عوامل موثر بر هزینه ساخت در و پنجره آهنی

درب و پنجره های فلزی در بین ساختمان سازان همیشه محبوبیت بالایی داشته اند. این افراد همواره به دنبال مدل های جدید و موردپسند مشتریان خود هستند و در این میان قیمت ساخت در و پنجره آهنی اهمیت زیادی در انتخاب آن ها دارد.  قیمت ساخت در و پنجره فلزی به چندین مورد بستگی دارد که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم.

مواد اولیه

مواد اولیه برای ساخت در و پنجره آهنی، آهن است؛ به همین خاطر یکی از فاکتورهای مهم در هزینه ساخت در و پنجره آهنی، قیمت خام آهن است. قیمت آهن خام هم به طور روزانه دچار نوسان است. بنابراین باید جهت اطلاع از قیمت هر کیلو ساخت در و پنجره از کارشناسان کمک بگیرید.

وزن در و پنجره

وزن در و پنجره نشان دهنده میزان استفاده از آهن در آن و تا حدی هم نشان دهنده میزان استحکام و مقاومت در و پنجره است. برای همین هرچقدر که وزن در و یا پنجره بیشتر باشد، قیمت ساخت در و پنجره فلزی بیشتر خواهد بود.

اندازه

از دیگر مواردی که به طور مستقیم بر قیمت ساخت فریم در و پنجره اثر دارد، طول و عرض در و پنجره ی سفارش داده شده است. زیرا هرچه در و پنجره بزرگتر باشد، مقدار آهن استفاده شده در آن هم بیشتر می شود. حتی در صورتی که اندازه ی یک در خیلی بزرگ باشد لازم است از چند بخش تشکیل شود و باز هم اجرت ساخت در و پنجره آهنی بیشتر خواهد شد. در مورد درهایی که بالای آنها نرده دارد و برای درب ورودی ساختمان و کارگاه مناسب هستند، لازم است استحکام آنها بیشتر باشد برای همین این مورد هم خودش بر قیمت در و پنجره آهنی تاثیر خواهد گذاشت.

بزرگترین معادن فلز ایران
بیشتر بخوانید

کیفیت ساخت در و پنجره

مسلما هر قدر که به دنبال درب و پنجره ی باکیفیت تری باشیم، قیمت در و پنجره آهنی دست دوم یا نو هم بیشتر می شود. البته دقت کنید که بالا بودن قیمت ساخت در و پنجره فلزی به تنهایی نمی تواند دلیل کیفیت بالای آن باشد.

طرح درب و پنجره

ساده بودن و یا پیچیدگی طرح درب و پنجره هم می تواند روی قیمت ساخت فریم در و پنجره آهنی اثر بگذارد. این عامل تاثیر بسزایی بر درهای ورودی پارکینگ و ساختمان خواهد داشت. هرچه طراحی در و پنجره پیچیده تر باشد، آهن مصرفی هم بیشتر می شود و قیمت ساخت در و پنجره فلزی بالاتر می رود.

تعداد

تعداد در و پنجره هرچه بیشتر باشد میزان آهن مصرفی هم بیشتر خواهد بود. هرچقدر که آهن مصرف شده در ساخت در و پنجره بیشتر باشد، قیمت در و پنجره آهنی هم بیشتر خواهد بود.

اجرت ساخت

در زمان سفارش در و پنجره، فرد سازنده هزینه ای را بابت اجرت ساخت در و پنجره آهنی از شما خواهد گرفت. بنابراین در محاسبه قیمت ساخت در و پنجره آهنی، اجرت سازنده را فراموش نکنید.

شیشه پنجره

برای انتخاب شیشه پنجره ها گزینه های زیادی وجود دارد. نوع شیشه انتخابی برای پنجره تا حد زیادی به مدل پنجره و همینطور نوع معماری بنا بستگی دارد. برای انتخاب شیشه پنجره می توانید انواع شیشه فلوت یا تخت، شیشه های مشجر و طرح دار، رفلکس، دو جداره و سه جداره را انتخاب کنید. هرکدام از این نوع شیشه ها با توجه به کیفیت ساختشان و برندهای مختلفی که دارند بر هزینه ساخت در و پنجره آهنی تاثیر می گذارند. انداختن شیشه پنجره در پایان کار ساخت آن انجام می‌ شود و برای همین سفارش دهنده کار فرصت بیشتری برای تصمیم گیری دارد. از آنجا که در و پنجره های آهنی بر خلاف پنجره های upvc و آلومینیوم عایق بندی سختی دارند و نمی توانند خوب درزگیری بشوند، شیشه های دوجداره می توانند بخشی از این ضعف را بپوشانند.

انواع درب ساختمان
بیشتر بخوانید

تزیینات در و پنجره

در و پنجره های ساختمان با توجه به محل استفاده شان و نوع سازه و سلیقه سفارش دهنده طرح های مختلفی دارند. گاهی اوقات برای تزیین در و پنجره از آهن استفاده می شود که همین باعث افزایش استحکام آن ها می گردد. مخصوصاً برای درهای بزرگ پارکینگ و باغ یا ویلا. همین تزیینات و سایر یراق آلاتی که برای تزیین در و پنجره آهنی استفاده می شود، اجرت ساخت در و پنجره آهنی را افزایش می دهد.

نصب و آماده سازی در محل

با توجه به اینکه شما قصد تعویض در و پنجره های قدیمی را داشته باشید و یا اینکه در و پنجره را برای ساختمان جدیدی سفارش داده باشید، ممکن است برای نصب آنها نیاز به آماده سازی محل باشد. مثلاً برای تعویض درب و پنجره های قدیمی ممکن است نیاز به مقداری تخریب باشد. باید به یاد داشته باشید که هنگام برآورد هزینه ساخت در و پنجره آهنی، هزینه های بنایی را نیز در نظر بگیرید.

هزینه های حمل و نقل

یکی دیگر از موارد مهم در تخمین قیمت پروفیل در و پنجره آهنی هزینه های حمل و نقل آن است. هزینه حمل و تخلیه ی در و پنجره با توجه به وزن آن و مسافت طی شده محاسبه می گردد.