قیمت ساخت در و پنجره فلزی
15
اردیبهشت

قیمت ساخت در و پنجره فلزی

عوامل موثر بر هزینه ساخت در و پنجره آهنی

درب و پنجره های فلزی در بین ساختمان سازان همیشه محبوبیت بالایی داشته اند. این افراد همواره به دنبال مدل های جدید و موردپسند مشتریان خود هستند و در این میان قیمت ساخت در و پنجره آهنی اهمیت زیادی در انتخاب آن ها دارد.  قیمت ساخت در و پنجره فلزی به چندین مورد بستگی دارد که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم.

 انواع پنجره‌های آهنی در ساختمان

پنجره‌ها به عنوان منافذی در دیوارها قرار می‌گیرند و نقشی مهم در ورود نور و هوا به داخل ساختمان دارند. علاوه بر جنبه‌های عملی، پنجره‌ها از لحاظ زیبایی شناختی هم به نمای خارجی ساختمان کمک می‌کنند. استفاده از شیشه در پنجره‌ها به زمان‌های باستانی، به خصوص در دوره رومی، بازمی‌گردد. اما پنجره‌های شیشه‌ای از قرن ۱۷ در انگلستان مورد استفاده قرار گرفتند و به تدریج مورد توجه قرار گرفتند. در برخی کشورها مانند انگلستان، فرانسه، ایرلند و اسکاتلند، مالیات براساس تعداد پنجره‌ها در ساختمان تعیین می‌شد. این مالیات در سال ۱۸۵۱ لغو شد.

پنجره‌ها از اجزای مختلفی مانند شیشه، چارچوب، تیر سردر، تیرهای عمودی، طاقه، جرز و غیره تشکیل شده‌اند. به طور کلی، پنجره‌ها از مواد مقاوم تهیه می‌شوند تا در مقابل عوامل طبیعی و رطوبت مقاومت کافی داشته باشند. در گذشته، استفاده از چوب برای ساخت پنجره‌ها رایج بود، اما امروزه از انواع فلزات مانند استیل، آلومینیوم و آهن، و همچنین PVC و UPVC نیز در ساخت پنجره‌ها استفاده می‌شود.

یکی از متریال‌های استفاده شده در ساخت پنجره، آهن است. به دلیل مزایایی که دارد، آهن همواره یکی از گزینه‌های مناسب برای ساخت پنجره بوده است. قیمت مناسب، قابلیت تعمیر، رنگ‌پذیری، دسترسی آسان، عمر طولانی، و قابلیت بازیافت، از جمله دلایل استفاده از آهن در ساخت پنجره‌ها هستند. با این حال، پنجره‌های آهنی همراه با مشکلاتی مانند زنگ‌زدگی نیز می‌باشند.

تماس با تبریز متال

پنجره آهنی

مواد اولیه

مواد اولیه برای ساخت در و پنجره آهنی، آهن است؛ به همین خاطر یکی از فاکتورهای مهم در هزینه ساخت در و پنجره آهنی، قیمت خام آهن است. قیمت آهن خام هم به طور روزانه دچار نوسان است. بنابراین باید جهت اطلاع از قیمت هر کیلو ساخت در و پنجره از کارشناسان کمک بگیرید.

وزن در و پنجره

وزن در و پنجره نشان دهنده میزان استفاده از آهن در آن و تا حدی هم نشان دهنده میزان استحکام و مقاومت در و پنجره است. برای همین هرچقدر که وزن در و یا پنجره بیشتر باشد، قیمت ساخت در و پنجره فلزی بیشتر خواهد بود.

درب فلزی پارکینگ در تبریز
بیشتر بخوانید

اندازه

از دیگر مواردی که به طور مستقیم بر قیمت ساخت فریم در و پنجره اثر دارد، طول و عرض در و پنجره ی سفارش داده شده است. زیرا هرچه در و پنجره بزرگتر باشد، مقدار آهن استفاده شده در آن هم بیشتر می شود. حتی در صورتی که اندازه ی یک در خیلی بزرگ باشد لازم است از چند بخش تشکیل شود و باز هم اجرت ساخت در و پنجره آهنی بیشتر خواهد شد. در مورد درهایی که بالای آنها نرده دارد و برای درب ورودی ساختمان و کارگاه مناسب هستند، لازم است استحکام آنها بیشتر باشد برای همین این مورد هم خودش بر قیمت در و پنجره آهنی تاثیر خواهد گذاشت.

کیفیت ساخت در و پنجره

مسلما هر قدر که به دنبال درب و پنجره ی باکیفیت تری باشیم، قیمت در و پنجره آهنی دست دوم یا نو هم بیشتر می شود. البته دقت کنید که بالا بودن قیمت ساخت در و پنجره فلزی به تنهایی نمی تواند دلیل کیفیت بالای آن باشد.

طرح درب و پنجره

ساده بودن و یا پیچیدگی طرح درب و پنجره هم می تواند روی قیمت ساخت فریم در و پنجره آهنی اثر بگذارد. این عامل تاثیر بسزایی بر درهای ورودی پارکینگ و ساختمان خواهد داشت. هرچه طراحی در و پنجره پیچیده تر باشد، آهن مصرفی هم بیشتر می شود و قیمت ساخت در و پنجره فلزی بالاتر می رود.

تعداد

تعداد در و پنجره هرچه بیشتر باشد میزان آهن مصرفی هم بیشتر خواهد بود. هرچقدر که آهن مصرف شده در ساخت در و پنجره بیشتر باشد، قیمت در و پنجره آهنی هم بیشتر خواهد بود.

اجرت ساخت

در زمان سفارش در و پنجره، فرد سازنده هزینه ای را بابت اجرت ساخت در و پنجره آهنی از شما خواهد گرفت. بنابراین در محاسبه قیمت ساخت در و پنجره آهنی، اجرت سازنده را فراموش نکنید.

شیشه پنجره

برای انتخاب شیشه پنجره ها گزینه های زیادی وجود دارد. نوع شیشه انتخابی برای پنجره تا حد زیادی به مدل پنجره و همینطور نوع معماری بنا بستگی دارد. برای انتخاب شیشه پنجره می توانید انواع شیشه فلوت یا تخت، شیشه های مشجر و طرح دار، رفلکس، دو جداره و سه جداره را انتخاب کنید. هرکدام از این نوع شیشه ها با توجه به کیفیت ساختشان و برندهای مختلفی که دارند بر هزینه ساخت در و پنجره آهنی تاثیر می گذارند. انداختن شیشه پنجره در پایان کار ساخت آن انجام می‌ شود و برای همین سفارش دهنده کار فرصت بیشتری برای تصمیم گیری دارد. از آنجا که در و پنجره های آهنی بر خلاف پنجره های upvc و آلومینیوم عایق بندی سختی دارند و نمی توانند خوب درزگیری بشوند، شیشه های دوجداره می توانند بخشی از این ضعف را بپوشانند.

نحوه نگهداری از پنجره دوجداره
بیشتر بخوانید

تماس با تبریز متال

پنجره آهنی

تزیینات در و پنجره

در و پنجره های ساختمان با توجه به محل استفاده شان و نوع سازه و سلیقه سفارش دهنده طرح های مختلفی دارند. گاهی اوقات برای تزیین در و پنجره از آهن استفاده می شود که همین باعث افزایش استحکام آن ها می گردد. مخصوصاً برای درهای بزرگ پارکینگ و باغ یا ویلا. همین تزیینات و سایر یراق آلاتی که برای تزیین در و پنجره آهنی استفاده می شود، اجرت ساخت در و پنجره آهنی را افزایش می دهد.

نصب و آماده سازی در محل

با توجه به اینکه شما قصد تعویض در و پنجره های قدیمی را داشته باشید و یا اینکه در و پنجره را برای ساختمان جدیدی سفارش داده باشید، ممکن است برای نصب آنها نیاز به آماده سازی محل باشد. مثلاً برای تعویض درب و پنجره های قدیمی ممکن است نیاز به مقداری تخریب باشد. باید به یاد داشته باشید که هنگام برآورد هزینه ساخت در و پنجره آهنی، هزینه های بنایی را نیز در نظر بگیرید.

هزینه های حمل و نقل

یکی دیگر از موارد مهم در تخمین قیمت پروفیل در و پنجره آهنی هزینه های حمل و نقل آن است. هزینه حمل و تخلیه ی در و پنجره با توجه به وزن آن و مسافت طی شده محاسبه می گردد.

 اهمیت فریم در نصب پنجره‌های دو جداره

برای نصب پنجره دوجداره با فریم آهنی، باید به جزئیات زیر توجه کنیم تا نصب پنجره به خوبی انجام شود:

ضخامت مناسب

فریم باید ضخامتی بین چهار تا هشت سانتیمتر داشته باشد تا بتوان پنجره را به خوبی نصب کرد. در غیر این صورت، پنجره ممکن است پس از مدتی افتادگی کند و از رگلاژ خارج شود.

حفاظ بوته ای
بیشتر بخوانید

ضدزنگ

قبل از نصب، فریم آهنی باید حتماً با ضدزنگ عایق شود و پس از نصب نیز باید رنگ آمیزی شود.

پنجره آهنی

صحیح نصب

فریم پنجره باید در زمان نصب به درستی تراز و شاقول باشد و دارای انحراف یا پیچیدگی نباشد. در غیر این صورت، پنجره بعد از نصب قابلیت ثابت قرارگیری در مکان را نخواهد داشت، و همیشه باز یا بسته خواهد بود که می‌تواند آزاردهنده باشد.

پرکردن فریم

می‌توان داخل فریم پنجره را با فوم پر کرد، اما بهتر است از سیمان استفاده نشود. استفاده از سیمان مانع فروفتن پیچ‌ها درون فریم می‌شود و طولانی کردن زمان نصب را ایجاد می‌کند.

اصول مذکور را رعایت کرده و دقت لازم را در نصب پنجره‌های دوجداره با فریم آهنی داشته باشید تا نتیجه یک نصب مطلوب و دوام بیشتر برای پنجره‌ها به دست آید.

پنجره آهنی با شیشه دوجداره

کارایی و قیمتی مقرون به صرفه‌تر

پنجره آهنی با شیشه دوجداره، یکی از گزینه‌های موجود در بازار پنجره‌هاست که از نظر قیمت و کارایی بین پنجره آهنی و دوجداره قرار می‌گیرد. این نوع پنجره با داشتن شیشه دوجداره، به خوبی از نظر عایق حرارتی و صوتی عمل می‌کند و در عین حال قیمتی مقرون به صرفه‌تر از پنجره دوجداره است.

شیشه دوجداره، دو لایه شیشه را در بر می‌گیرد که با فاصله‌ای بین آنها به هم متصل شده‌اند. این فاصله باعث می‌شود که پنجره از نظر عایق حرارتی و صوتی بهبود یابد. همچنین، پنجره آهنی با شیشه دوجداره، از نظر مقاومت در برابر ضربه و شکستن نیز از عملکرد خوبی برخوردار است.

با توجه به اینکه پنجره آهنی با شیشه دوجداره، قیمتی مقرون به صرفه‌تر از پنجره دوجداره دارد، می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای افرادی با بودجه محدود باشد. همچنین، این نوع پنجره، با توجه به عملکرد خوبی که دارد، می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای افرادی با نیاز به عایق حرارتی و صوتی باشد.

در نهایت، پنجره آهنی با شیشه دوجداره، یکی از گزینه‌های مناسب برای افرادی است که به دنبال یک پنجره با کارایی خوب و قیمتی مقرون به صرفه هستند.

تماس با تبریز متال