قیمت گذاری درب فلزی
15
فروردین

قیمت گذاری درب فلزی

درب فلزی ساده حیاط پرکاربرد و زیبا و ارزان

درب فلزی ساده حیاط یکی از مدل هایی است که با هر سلیقه ای سازگار است. یک انتخاب رایج و متداول و درعین حال ارزان قیمت برای استفاده در اغلب جاها می باشد. درب ورودی سیمای نمای ساختمان است و به هیچ وجه نمیتوان تاثیر آن را روی زیبایی نما نادیده گرفت. در این بین درب های ورودی ساختمان متفاوت از این لحاظ هستند که یا به حیاط باز میشوند یا به لابی خانه و آپارتمان باز شده و یا مستقیما ورودی خانه هستند. هرکدام از سه نوع فوق باید با ویژگی خاص خود طراحی شود. بعد از انتخاب نوع درب و ساختن و طراحی آن نکته مهم رنگ آمیزی و نقاشی ان برای نمای زیبای جذاب است.

درب ها ممکن است مجهز به سیستم باز و بست اتوماتیک باشند که توسط ریموت کنترل می شوند. در مورد درب های ساده این نکته وجود ندارد چراکه اغلب بصورت دستی باز و بسته می شوند. سادگی در طراحی درب فلزی این امکان را می دهد که با هر نوع دکوراسیون نمای بیرونی ست شود. اغلب درب های ساده معمولا برای استفاده بسیار آسان و راحت هستند و مثلا هنگام بازکردن برای ویود و یا خروج خودرو این کار بدون زحمت انجام میشود.نکته دیگر اینکه به علت عدم استفاده از طرح های متنوع و گوناگون و در نهایت پایین بودن وزن کل از لحاظ قیمت و هزینه ارزان تر هستند.

قیمت درب فلزی

 قیمت گذاری درب فلزی حیاط به نوع درب و وزن به کیلوگرم یا ابعاد بستگی دارد. درب های طرح دار با حفظ حریم و از نوع طراحی بسته معمولا بیشترین قیمت را دارند و پس از ان درب های فرفورژه قیمت گران تری دارد. درب های ساده هم از همه ارزان قیمت تر است.بنابراین یادتان باشد مهمترین فاکتورهایی که روی قیمت درب فلزی حیاط تاثیر دارند ابعاد و وزن و اندازه و طرح و مدل و درنهایت نقاشی و رنگ آمیزی هستند. موارد جزئی تری هم وجود دارد مانند داشتن ریموت کنترل و تعداد ابزارهای استفاده شده در آنها که هنگام خرید می توانید همه را بررسی و سوال کنید.  نکات ریزی که بعدها میتواند به شما کمک کند سهولت استفاده یا راحتی در باز و بست است که هر چه طراح و سازنده تجربه بالاتری داشته باشد بهتر میتواند آن را پیاده کند.

حفاظت از درب های فلزی
بیشتر بخوانید

امنیت درب نکته مهم دیگری است که در شاخص قیمت گذاری نهایی درب های فلزی حیاط موثر است. اگر طرح خاص و ویژه ای را بخواهید پیاده کنید که نیاز به کار بیشتری داشته باشد ممکن است هزینه بیشتری هم برایتان داشته باشد. مورد دیگر که بسیار هم مهم است قفل سازی و قفل گذاری دربهاست.

قیمت در حیاط فلزی ساده

اغلب مشتریان دربهای فلزی ساده حیاط اهمیتی به مدل‌ و طرح‌ حیاط نمیدهند. غالبا ارزان قیمت تر هستند و هزینه کمتری برایتان خواهند داشت. موارد تاثیر گذار روی دربهای ساده حیاط عبارتند از : وزن و ابعاد و اندازه ۲ لنگه یا تک لنگه بودن و میزان ضخامت و نقاشی و رنگ. بنابراین نمی‌توان یک قیمت ثابت و مشخص کرد. ضمن اینکه نوسانات در بازار آهن می‌تواند موجب بالا یا پایین رفتن قیمت شود.

قیمت درب ورودی حیاط فرفورژه

از آنجایی که درب های فرفورژه شامل برجستگی‌ها و اشکال و طرح‌ های گوناگون می باشند. قیمت شان بالاتر از قیمت درب فلزی ساده یا سایر موارد درب ها می باشد. یکی از دلایل بالارفتن قیمت بالارفتن حجم آهن استفاده شده در این درب ها می باشد. مورد دیگر اشکال و طرح های زیاد است که قیمت را بالاتر می برد.

نکات قیمت گذاری درب های فلزی

قیمت درب فلزی می تواند تحت تاثیر عوامل زیر هم باشد

  • مواد اولیه: مواد اولیه برای ساخت دربهای فلزی آهن است اما همه ورقه های آهن یک کیفیت ندارند. کیقیت آهن تولید فولاد مبارکه اصفهان با فولاد سایر شهرها فرق دارد. از طرف دیگر قیمت آهن هم بعضا دچار نوسان است.
  • کیفیت ساخت درب هر چه درب باکیفیت تر باشد قیمت درب بیشتر می شود. اما یادتان باشد همیشه بالا بودن قیمت ساخت درب فقط به علت کیفیت بالا نیست.
  • اجرت ساخت: هنگامی که قصد سفارش ساخت درب فلزی دارید هزینه اجرت مهمترین قسمت درآمدزایی سازنده خواهد بود بنابراین در محاسبه قیمت هایتان این مورد را نیز مدنظر داشته باشید.
انواع درب ساختمان
بیشتر بخوانید

امیدواریم بتوانید بهترین درب حیاط را برای منزل و مجتمع خود انتخاب کنید

جمع بندی

درب فلزی دو لنگه معمولا با ورق پانچ و قطعات چدنی با ترکیبی از رویه های فلزی برای پارکینگ و حیاط در ابعاد و اندازه های متفاوت اجرا میشوند. درب ورودی ساختمان از اهمیت زیادی برخوردار است پس بهتر است با در نظر گرفتن همه نکات و همچنین در نظرداشتن میزان بودجه خود انتخاب تان را انجام دهید. مدل فرفورژه برای ساختمان یا حیاط یا پارکینگ و همینطور ورودی ویلا و باغ خیلی استفاده دارد. اما هزینه بیشتری هم لازم است. درب فرفورژه فلزیحریم خصوصی را مشخص کرده و امنیت ساکنین را تضمین می نماید.

معمولا طراحی و عرضه انواع گوناگون از ساده تا فرفورژه و طرح دار برای دربهای فلزی متناسب سلیقه مشتریان صورت می گیرد بنابراین آنچه شما می خواهید به شما تحویل داده می شود پس هر آنچه در ذهن دارید را هنگام سفارش بیان کنید و بخواهید. بگویید درب را برای پارکینگ میخواهید یا باغ و ویلا.

در نهایت اگر نیاز به مشاوره در خرید دارید می توانیداز کارشناسان این امر کمک بگیرید. مشاوره در مورد انتخاب دربهای فلزی چه برای حیاط یا پارکینگ معمولا رایگان انجام می شود. پس بهتر است قبل از سفارش چند روزی در این زمینه بررسی لازم را داشته باشید تا به بهترین گزینه خودتان برسید.